Еклектичне бойове мистецтво з Грузії презентували у Берегові

Еклектичне бойове мистецтво з Грузії презентували у Берегові

10:49 Вересень 30, 2023

Спорт 12566 3 хвилини

Magyar

У Берегові любителі бойових мистецтв віднедавна мають можливість познайомитися з особливим видом єдиноборства – хрідолі. Відділення бойового мистецтва з надзвичайною історією в закарпатському місті відкрив тренер грузинського походження Зураб Голашвілі.

Зураб Голашвілі живе на Закарпатті вже тринадцять років. Він дуже любить наш край, зокрема, місто Берегово, знайшов собі тут і дружину. Молодий чоловік грузинського походження вивчив українську та угорську мови і швидко інтегрувався в місцеву культуру. Через єдиноборство він не тільки вчить молодь любити спорт, а прагне також представити бодай невелику частину чудової стародавньої грузинської культури.

– Що таке хрідолі?

ー Хрідолі – історично вважається стилем боксу, що проводиться однією рукою, який колись був популярний у стародавньому Тбілісі в Грузії. Особливістю двобою хрідолі було те, що той, хто викликав на поєдинок, мав битися однією рукою, а тому, кого викликали, дозволялося використовувати обидві руки. Хрідолі були не тільки бойовим мистецтвом, а й важливою частиною грузинської культури.

– Кому б ви рекомендували ці заняття і чому? Адже в Берегові чимало можливостей у сфері єдиноборств.

ーПо-перше, хлопці навчаються тут бути мужніми та дисциплінованими. Але я рекомендую його не лише через це. Хрідолі вчить принципам самозахисту. Крім того, знайомить із грузинською культурою. Не кажучи вже про те, що також воно дуже добре впливає на здоров’я. Водночас наші заняття відвідують не лише хлопці, а й дівчата. Ми раді кожному.

– Ви давно займаєтеся цим видом єдиноборства?

ーІз хрідолі я познайомився дуже давно, ще в дитинстві. Саме у дитинстві я одного разу влаштував бійку на вулиці, після чого вирішив, що хочу навчитися бойовому мистецтву, за допомогою якого міг би захищатися, водночас займаючись спортом. Так у моєму житті з’явилося хрідолі.

– Де і коли проводите заняття? Хто може долучитися?

ー Заняття проводимо в Берегові в спорткомплексі «Закарпаття» у понеділок, середу і п’ятницю із 16.30. долучитися можуть усі бажаючі, незалежно від віку і статі.

ve/Kárpátalja hetilap

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня