![У Берегові відбувся футбольний турнір «Кубок Єне Бузанского»](https://sport.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2024/04/230420241713866312.jpeg)
У Берегові відбувся футбольний турнір «Кубок Єне Бузанского»
Благодійний фонд «Геніус» за підтримки уряду Угорщини, Державного секретаріату з питань національної політики прем’єр-міністра та фонд Габора Бетлена цього року вдванадцяте організував футбольний кубок Єне Бузанського.
![](https://sport.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2024/04/image0-4.jpeg)
Іменодавець програми – Єне Бузанскі, відомий угорський футболіст, 49-разовий гравець збірної Угорщини, спортсмен нації, колишній захисник легендарної «золотої команди», яка в 1952 році перемогла на Олімпіаді в Хельсінкі, а в 1954-му стала срібним призером чемпіонату світу в Швеції.
![](https://sport.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2024/04/image0-1-1.jpeg)
Патроном футбольного кубка є Єне Бузанський-молодший.
![](https://sport.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2024/04/image1-4.jpeg)
Мета змагання – популяризація футболу, пошук молодих спортивних талантів, забезпечення можливості позмагатися, а також вшанування пам’яті Єне Бузанського – ключового півзахисника збірної Угорщини, легендарної «золотої команди».
![](https://sport.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2024/04/230420241713866311.jpeg)
Турнір відбувся у Берегові. Юнаки змагалися у двох вікових категоріях – учні середніх шкіл І-ІІ та ЗОШ І-ІІІ ступенів. Грали за коловою системою. На турнірі змагалися 29 команд (16 початкових класів, 13 старших категорій), загалом 290 гравців із 23 закладів.
Присутніх привітала директорка благодійного фонду Наталія Вароді.
![](https://sport.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2024/04/image4-1.jpeg)
Консул консульства Угорщини в Берегові Міклош Юстін вітаючи юнаків, сказав: «Футбол також вчить командному духу, що стане в нагоді вам і пізніше».
![](https://sport.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2024/04/image7-1.jpeg)
Капітан федерації угорської парламентської футбольної збірної, раніше директор спортивного клубу «Ференцвароша» та національної олімпійської збірної Угорщини Золтан Мадяр зізнався: «Я завжди приїжджаю на Закарпаття з великою любов’ю. Ці спортивні змагання також показують, що молодь хоче жити і працювати тут. Футбол вчить нас вигравати і програвати. Вважаю важливим плекати цінності, які роблять нас кращою людиною. Цей турнір є саме таким».
![](https://sport.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2024/04/image8-1.jpeg)
Президентка ЗУІ Ілдика Орос зазначила: «Мені дуже приємно, що учасників стає все більше, багато молоді люблять розвиватися в спорті. Дякую організаторам, що з цією подією створили можливість для молодих спортсменів позмагатися».
Ректор ЗУІ Степан Черничко зауважив: «Змагання готують молодь до життя, бо через гру вчаться терпеливості та толерантності».
![](https://sport.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2024/04/image9-4.jpeg)
Директор телеканалу «TV21 Ungvár», один із ідейних натхненників футбольного турніру, Золтан Кулін наголосив: «Я дуже радий, що в дванадцятому турнірі бере участь вже 29 команд. Велика кількість команд показує популярність і розвиток цього змагання».
Результати Кубка з футболу:
Команди юнаків початкової школи (до 15 років)
І місце: ФК Сернье, Сернянської гімназії;
II місце: ФК Вишково, Вишківського ліцея ім.Ференца Келчеі;
III місце: ФК Запсонь, Запсоньської гімназії.
Кращий польовий гравець: Мілан Костюк (Сернье), найкращий бомбардир: Шандор Бечке (ФК Вишково), найкращий воротар: Шандор Папп (Запсонь).
Команди старшокласників (15-17 років)
І місце: команда Пийтерфолвівського реформатського ліцею;
II місце: команда Тячівського ліцею ім.Шімона Холоші;
III місце: команда ліцею Великі Береги.
Кращий польовий гравець: Мілан Пап (Фахового коледжу ЗУІ), найкращий бомбардир: Ференц Домінік (Форнош), кращий воротар: Віктор Францух (Тячів).
Наталія ВАРОДІ, фото автора
![](https://sport.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/04/image6-1-kopiya.jpeg)
![subscribe](/images/train.jpg)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися