21-річний українець став чемпіоном світу з плавання на 50 метрів вільним стилем

12:31 Лютий 18, 2024

Спорт 2518 2 хвилини

Українець Владислав Бухов уперше в кар’єрі став чемпіоном світу з плавання. У катарській Досі він виграв змагання на 50-метрівці вільним стилем.

Дотепер Бухов двічі зупинявся на чемпіонатах світу в півфіналах, але у Досі за сумою двох запливів українця випередив лише чинний чемпіон світу й триразовий олімпійський призер австралієць Кемерон Макевой.

Владислав також поступився Макевою у кваліфікації — став другим з понад сотні учасників відбіркової стадії. Його результат у півфіналі оновив національний рекорд України, що від Олімпіади-2016 належав Андрію Говорову.

У фіналі основна боротьба за „золото” розгорнулася саме між Макевоєм та Буховим — українець випередив чинного чемпіона на 0.01 секунди і здобув дебютну медаль на цьому рівні.

Трійку призерів замкнув британець Бенджамін Прауд. На фініші чемпіон світу 2022 року програв українцеві 0.09 секунди.

ЧС-2024. 50 метрів вільним стилем — фінал

• Владислав Бухов (Україна) — 21.44 секунди
  • Камерон Макевой (Австралія) +0.01
  • Бенджамін Прауд (Велика Британія) +0.09

Це перше „золото” України на 50 метрах вільним стилем в історії чемпіонатів світу. Досі українці не вигравали медалей цієї дисципліни.

Також це восьма перемога України у фіналах чемпіонатів світу з плавання та перша — із 2007 року, коли Олег Лісогор здобув „золото” 50-метрівки брасом.