У Берегові завершив роботу традиційний спортивний табір

У Берегові завершив роботу традиційний спортивний табір

11:39 Серпень 20, 2023

Спорт 2366 5 хвилин

Magyar

У Берегові протягом 14 – 19 серпня тривав спортивний табір, організований Благодійним фондом «ҐЕНІУС», уже вшосте. Захід відбувся на базі Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ та Фахової гімназії інституту.

У роботі табору взяли участь пів сотні дітей з 26 навчальних закладів 22 населених пунктів краю. Заняття з ними проводили професійні вчителі: вчитель фізичної культури і тренер Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ Арпад Візавер, вчителька фізкультури Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ Аніко Чегіль, вчитель фізкультури Берегівського ліцею №4 ім. Лайоша Кошута Даніель Чуга, вчителі фізкультури Фахової гімназії Закарпатського угорського інституту Максим Медве та Ірина Орбан, а також спортсменка, чемпіонка Європи серед молоді, срібний призер чемпіонату світу з кіокушинкай карате Валерія Моца. У роботі їм допомагало 8 практикантів Закарпатського угорського інституту, а також медична сестра.

Протягом тижня роботи табору заняття проводили у трьох групах. Діти займалися настільним тенісом, легкою атлетикою, футболом, карате, баскетболом, гандболом, волейболом, бадмінтоном, а також грали у настільний футбол, дартс, шахи, шашки тощо. Свої навички школярі мали можливість розвивати як індивідуально, так і в команді. Учасники табору також мали змогу тренуватися у спортзалі Оздоровчо-спортивного центру інституту ім. Ференца Ракоці ІІ. Окрім спортивних занять, для них організували змістовне дозвілля: караоке, знайомство із народними іграми, змагання із тренерами, кінопоказ, похід на берегівську гору Керек.

В останній день табору провели змагання, які також відбулися у трьох групах.

1 група (керівник Аніко Чегіль). Завдання: штрафний кидок баскетбольним м’ячем, пенальті у футбольні ворота, ведення м’яча (футбол/баскетбол), біг 4 х 9 м;

2 група (керівники Даніель Чуга, Арпад Візавер). Завдання: штрафний кидок баскетбольним м’ячем, балансування м’яча, біг із перешкодами;

3 група (керівник Максим Медве, Ірина Орбан). Завдання: штрафний кидок баскетбольним м’ячем, ведення м’яча, стрибки, потрапляння в ціль.

Окрім групових змагань, відбулися також естафети, під час яких змагалися всі три команди.

По завершенні змагань кубки та грамоти переможцям вручила директорка БФ «ҐЕНІУС» Наталія Вараді та тренери.

«БФ «ҐЕНІУС» організовує літні табори з 2011 року, кількість яких щороку зростає. Тематика таборів адаптована до інтересів місцевої молоді. Ми намагаємося проводити для дітей якомога більш змістовні заходи протягом літа. Цього року протягом п’яти тижнів ми провели десять таборів на п’яти локаціях, серед яких акторський, чотири різні спортивні табори, творчий табір ім. Марії Янкович у дві зміни, табір народної музики та народного танцю, табір поезії та гри на гітарі, тож кожен мав можливість обрати відповідно до своїх уподобань, – підсумовує Наталія Вараді. – Таборуванням ми охопили загалом понад 350 дітей – це учні 80 навчальних закладів із понад 70 населених пунктів Берегівського, Ужгородського, Мукачівського, Хустського, Тячівського районів, з якими проводили заняття понад 40 спеціалістів та понад 50 помічників».

Наталія Вараді висловила вдячність учителям і вихователям за роботу з дітьми, батькам за довіру, учасникам за вибір, а меценатам за можливість, надану молоді розвивати свої таланти, мати насичене дозвілля, сповнене враженнями.

Шостий Берегівський спортивний табір, як і усі табори, організовані Благодійним фондом «ҐЕНІУС», відбувся за підтримки уряду Угорщини, Державного секретаріату з питань національної політики Угорщини та Фонду ім. Габора Бетлена.

(lexi/Kárpátalja hetilap)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня