Міжнародне агентство розслідує майже тисячу російських допінг-справ

Міжнародне агентство розслідує майже тисячу російських допінг-справ

11:56 Вересень 27, 2022

Спорт 742 3 хвилини

Magyar

Із травня до кінця липня поточного року Міжнародне антидопінгове агентство (WADA) винесло 17 дисциплінарних рішень щодо російських спортсменів у справах про допінг, кількість розкритих випадків становить 138.

У підсумковому документі Всесвітнього антидопінгового агентства (ВАДА, англ. World Anti-Doping Agency — WADA) в п’ятницю йдеться про те, що очікуються подальші дисциплінарні рішення, оскільки всі випадки розслідуються. Загалом, наразі відомо, про 810 випадків. Усі вони були виділені після ретельного пошуку бази даних, яку WADA передало агентству з московської лабораторії після тривалого перетягування канату на початку 2019 року.

Роботу лабораторії та Російського антидопінгового агентства (РУСАДА) призупинили наприкінці 2015 року після того, як у звіті WADA, опублікованому в листопаді того ж року, було виявлено широке поширення допінгу серед російських спортсменів. Відповідно до тогочасного звіту, з 2011 до 2015 року російські органи допінг-контролю маніпулювали пробами близько тисячі спортсменів у тридцяти видах спорту та приховували позитивні результати тестів.

Відтоді лабораторія не повністю відновила свободу своєї роботи, як і власне ситуація РУСАДИ залишається під питанням. У грудні 2020 року ВАДА позбавило РУСАДА так званого статусу відповідності та тих пір уважно стежить за російським агентством, щоб була можливість оцінити, чи відповідає воно всім умовам для відновлення роботи після закінчення штрафного періоду.

РУСАДА може відновити статус відповідності Всесвітньому антидопінговому кодексу не раніше, ніж у другій половині грудня, наприкінці місяця закінчиться термін дії дворічних санкцій, затверджених Міжнародним спортивним арбітражним судом (CAS) у 2020 році.

Джерело: (origo.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня