На російських і білоруських спортсменів чекає жорсткий контроль

На російських і білоруських спортсменів чекає жорсткий контроль

12:15 Січень 7, 2024

Спорт 5090 2 хвилини

Magyar

Міністр спорту Франції Амелі Удеа-Кастера заявила, що правила щодо нейтралітету російських і білоруських спортсменів будуть суворо перевіряти на Олімпіаді в Парижі.

Це необхідно для того, щоб росіяни не використовували спорт для прославляння слави своєї нації, зазначила міністр. Удеа-Кастера підкреслила, що на змаганнях не має бути російських чи білоруських прапорів, оскільки їх не пропускатимуть на спортивні об’єкти.

Нещодавно Міжнародний олімпійський комітет (МОК) вирішив, що окремі нейтральні спортсмени, які отримають квоту на основі кваліфікаційних систем міжнародних федерацій, мають право брати участь в Олімпійських іграх 2024 року в Парижі.

Водночас у МОК також вказали, що російські чи білоруські спортсмени, які активно підтримували війну проти України, не можуть брати участь в Іграх у Парижі, й представники цих двох країн можуть змагатися лише в індивідуальних видах спорту в столиці Франції.

Міжнародне право забороняє дискримінацію, тому російські та білоруські спортсмени, які публічно не підтримали війну в Україні та не пов’язані зі збройними силами чи органами нацбезпеки, не будуть виключені з ігор. Ці спортсмени можуть брати участь у літній Олімпіаді без застосування прапора, національної символіки та гімну власної країни, й організатори суворо перевірятимуть дотримання критерій МОК.

MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня