Кияни здолали «Шахтар» і взяли Суперкубок

12:05 Серпень 26, 2020

Спорт 2338 7 хвилин

На столичному НСК «Олімпійський» під сильною зливою відбувся поєдинок за Суперкубок України, в якому чемпіон країни донецький «Шахтар» зіграв проти володаря національного Кубка – київського «Динамо».

Цього разу матч за Суперкубок, який часто називають виставковим, викликав особливий інтерес. Він став першим для легендарного тренера «гірників» Мірчі Луческу біля керма «біло-синіх». Не так давно румунський фахівець зробив «Шахтар» найкращим клубом України, а зараз прийняв новий виклик і виступив проти практично своєї команди.

Відразу шість колишніх підопічних Луческу вийшли в стартовому складі «Шахтаря», хоч і минуло чотири роки після його відходу з клубу. Нинішній наставник донеччан Луїш Каштру залишив ще одного екс-гравця Луческу Марлоса на лавці для запасних, замість нього в старті з’явився Тете. Але було очевидно, що український бразилець посилить гру в потрібний момент.

Мірча Луческу, в свою чергу, виставив проти свого колишнього клубу практично той же склад, що починав гру з «Олімпіком» в 1-му турі УПЛ. Єдиною зміною став вихід на правому фланзі Жерсона Родрігеша замість Георгія Цітаіщвілі. Як пізніше виявилося, це рішення було правильним.

До матчу «Шахтар» зі зрозумілих причин вважали фаворитом, але «Динамо» зуміло здивувати як експертів, так і букмекерів. На 20-й хвилині кияни створили перший небезпечний момент і відразу вичавили з нього максимум: Сидорчук з правого флангу навісив на дальню штангу, звідки Де Пена головою точно пробив в ближній кут.

А через 11 хвилин люксембуржець Жерсон Родрігеш, який славиться поганим характером, довів, що є висококласним футболістом. Жерсон втік в контратаку, побачив, що Пятов вийшов занадто далеко, і підсічкою відправив м’яч за комірець воротарю «гірників». Шикарне виконання і заявка про готовність боротися за своє місце під сонцем!

Здавалося, що «Шахтар» після такого випаде з гри, але не тут-то було. За 8 хвилин до кінця першого тайму «гірники» скоротили розрив у рахунку зусиллями Тете і Мораеса. Перший з правого флангу навісив точно на голову Жуніору, а натуралізований бразилець скористався помилкою колишніх одноклубників і відправив м’яч у ворота Георгія Бущана.

Могла команда Луїша Каштру ще в першому таймі відновити статус-кво, але динамівців врятувала поперечка після сильного удару Тете з кута штрафного майданчика. На перерву команди пішли за мінімальної переваги підопічних Мірчі Луческу, в матчі ще нічого не було вирішено.

У другій половині гри «Шахтарю» потрібно було відіграватися, тому не дивно, що саме донецький клуб володів ініціативою і більше атакував. «Динамо» грамотно оборонялося і намагалося знову зловити суперника на контратаках.

Вихід на заміну Марлоса, Соломона і Коноплянки повинен був переламати хід гри. Аж до 83-ї хвилини «гірники» сподівалися, що зможуть хоча б перевести гру в серію пенальті, але потім зіграли заміни. Не Каштру, а Луческу! Андрієвський з лівого кута штрафного навісив на голову Солю, а той з лінії воротарського майданчика відправив м’яч у ворота Пятова – 3:1! Асист і гол в активі гравців, що з’явилися на полі в другому таймі.

Після цього «Шахтар» міг розраховувати тільки на диво, але його не сталося. «Динамо» втретє поспіль виграло Суперкубок і вийшло на перше місце за кількістю завойованих трофеїв. У киян тепер дев’ять перемог в цьому турнірі, а у донеччан так і залишається цифра, що символізує нескінченність.

Мірча Луческу виграв у «Шахтаря» дебютну битву і завоював з «Динамо» перший трофей. Але попереду ще багато роботи. Любов київських уболівальників румунський фахівець ще не заслужив, та й не факт, що зможе.