Ферстаппен впевнено виграв Гран-прі Монако

19:20 Травень 29, 2023

Спорт 1426 4 хвилини

Magyar

У неділю, 28 травня, в одному князівстві в рамках сьомого етапу Формули 1 сезону-2023 пройшов Гран-прі Монако.

Більша частина гонки пройшла як завжди, але потім дощ вніс свої корективи. А після того, як дощ припинився, траса почала швидко підсихати, що явно не додало інтриги.

Ферстаппен спокійно фінішував першим, здобувши чергову перемогу. Вперше цього сезону Алонсо приїхав до фінішу вище третього місця, яке цього разу дісталося його екс-напарнику по Альпін Естебану Окону.

Перша частина вийшла типовою для Монако: мінімум обгонів та аварій. На старті все пройшло більш-менш спокійно, а Фернандо Алонсо не зміг пройти Майкса Ферстаппена, як він це планував зробити.

Хіба що не пощастило Ленсу Строллу, який зламав переднє антикрило, а Ніко Хюлькенберг влетів у Логана Сарджента, за що згодом отримав штраф у 5 с.

Незабаром Карлос Сайнс зламав переднє антикрило, але вирішив не змінювати його. Через кілька кіл стюарди показали йому чорно-білий прапор.

Наступні 30 кіл були класичними для Монако. Однак на 51-му колі гонщики почали говорити про краплі дощу, який ставав дедалі сильнішим.

На цьому стартувала друга фаза гонки, під час якої більша частина пелотону щоразу вилітала, ковзала і кружляла – ось як буває, коли їдеш на сліках мокрою трасою.

До того ж Джордж Расселл отримав 5-секундний штраф за небезпечне повернення на трасу, через яке в нього в’їхав Чеко.

Стролл у той же час зійшов з дистанції, а ближче до кінця гонки його приклад наслідував і Кевін Магнуссен (єдині, хто не доїхав до фінішу).

А після того, як дощ припинився, траса почала швидко підсихати, що явно не додало інтриги.

Перес закінчив Гран-прі за топ-10, що дозволило Максу відірватися від нього в особистому заліку пілотів.

Найкраще коло гонки встановив Льюїс Гемілтон, а гонщиком дня вболівальники визнали Окона.