Дубль за дві хвилини: український футболіст став героєм матчу чемпіонату Білорусі

14:57 Травень 5, 2020

Спорт 3268 7 хвилин

Минулого вікенду перервалася безгольова серія українських футболістів, яка тривала протягом двох турів. У рамках 7-го туру Вищої ліги Білорусі український півзахисник мозирської «Славії» Максим Слюсар успішно вийшов на заміну й за дві хвилини зробив дубль.

Максим Слюсар під час виконання 11-мерового удару. Фото: ФК «Славія» (Мозир)

Минулий тиждень у цій країні був насичений у футбольному плані: 29 квітня відбулися матчі-відповіді 1/2 фіналу Кубка Білорусі, а 1–3 травня – ігри 7-го туру Вищої ліги. Українські футболісти досягали успіху як у кубкових протистояннях, так і в чемпіонаті.

Розпочнемо з Вищої ліги Білорусі, де вперше в нинішньому сезоні нашому гравцю вдалося забити одразу два м’ячі. Сталося це в недільному матчі «Вітебськ» – «Славія» (Мозир). Господарі поля, у складі яких зі стартових хвилин вийшов українець Максим Каленчук (відзначимо, що до заявки на гру також потрапив Олег Карамушка, однак на полі він так і не з’явився), до 86-ї хвилини вели в рахунку 2:1, але втримати переможний результат їм не вдалося. Максим Слюсар, котрий з’явився на полі на 71-й хв., переломив хід протистояння на користь гостей. Наш футболіст протягом двох хвилин (87–88) забив два м’ячі (один з яких з пенальті) й приніс своїй команді вольову звитягу з рахунком 2:3. Відзначимо також, що в складі гостей грав ще один наш співвітчизник – Юрій Пантя.

Одразу четверо українських футболістів потрапили до заявки на гру «Мінськ» – «Торпедо-БелАЗ» (Жодино). Поєдинок між цими командами пройшов у цікавій боротьбі й подарував уболівальникам 7 забитих м’ячів. Столичний колектив, у складі якого від стартового до фінального свистка грали українці Дмитро Рижук та Євгеній Чаговець, поступився команді з м. Жодино, на лаві запасних якої були наші співвітчизники Дмитро Юсов та Родіон Сямук. Підсумковий рахунок зустрічі – 2:5. На жаль, представники нашої країни результативними діями не відзначилися.

Традиційно українське представництво є в матчах за участю брестського «Динамо». Чинний чемпіон Білорусі в рамках 7-го туру Вищої ліги зустрічався із бобруйською «Білшиною». Команда Артема Мілевського та Олександра Нойка здобула переконливу виїзну перемогу з рахунком 0:3. До слова, у заявці господарів на гру був українець Михайло Писко, однак на полі він так і не з’явився.

Окрім трьох зазначених протистоянь, ще в чотирьох були задіяні українські футболісти:

– «Слуцьк» Юрія Тетеренка та Сергія Чеботаєва (останній провів увесь матч на лаві запасних) доволі несподівано здобув виїзну перемогу над мінським «Динамо». Результат зустрічі – 1:2;

– Брестський «Рух», у складі якого грав Олександр Мігунов, розписав мирову з «Городеєю» (1:1) ;

– «Іслоч», за котру виступає Олександр Папуш, зазнала розгромної виїзної поразки від солігорського «Шахтаря», який очолює український тренер Юрій Вернидуб. Рахунок на табло – 4:0;

– Гродненський «Німан», до складу якого ввійшов Володимир Коваль, поступився БАТЕ. Титулований борисовський клуб на власному полі святкував перемогу з рахунком 3:1.

Єдиний поєдинок 7-го туру Вищої ліги Білорусі, в якому не було задіяно українських футболістів, – «Смолевичі» – «Енергетик-БДУ» (Мінськ). Ця гра завершилася перемогою останніх з рахунком 0:2.

Лідерство в турнірній таблиці Вищої ліги Білорусі продовжує втримувати «Слуцьк», котрий у 7 матчах виборов 16 очок. На другому місці розташувалося жодинське «Торпедо-БелАЗ», в активі якого 14 залікових балів, а замикає топ-3 борисовське БАТЕ (13 очок). В активі «Енергетика-БДУ» (Мінськ) та «Іслочі» по 12 пунктів. Солігорський «Шахтар» здобув 11 очок, а «Славія» (Мозир), «Вітебськ», «Городея» та «Динамо» (Брест) – по 10. Мінське «Динамо», брестський «Рух» та «Мінськ» мають у своєму доробку по 9 очок, а «Німан» (Гродно) – 8. Унизу турнірної таблиці, як і раніше, знаходяться «Смолевичі» (3) та «Білшина» (Бобруйськ) (2).

А тепер перейдемо до матчів-відповідей 1/2 фіналу Кубка Білорусі, де також були задіяні українські футболісти.

Центральним протистоянням стала зустріч брестського «Динамо» та солігорського «Шахтаря». Перший поєдинок між цими командами завершився домашньою перемогою «динамівців» з рахунком 2:0. У матчі-відповіді, який відбувся 29 квітня, брестський колектив знову повів у рахунку 0:2 і, здавалося, що інтрига в цій парі згасла, адже «Шахтарю» необхідно було забити п’ять м’ячів. Проте згодом «Шахтар» Юрія Вернидуба відчутно додав і чотири рази увігнав м’яч у сітку воріт суперника (4:2). Загальний рахунок двоматчевого протистояння став 4:4, однак завдяки більшій кількості виїзних голів далі б проходило «Динамо», за яке в цьому поєдинку грав Артем Мілевський. У солігорців залишалося близько 20 хвилин, щоб забити п’ятий гол і створити яскравий камбек, який дозволив би отримати перепустку до фіналу. Проте брестські футболісти в завершальній частині матчу зуміли добре зіграти в захисті й зберегти задовільний для себе результат. Тож далі пройшло саме «Динамо», а «Шахтар» із високо піднятою головою покинув цьогорічний розіграш кубка.

Щодо іншої півфінальної пари, то її склали борисовське БАТЕ та мозирська «Славія». БАТЕ зробило правильні висновки після виїзної поразки 0:1 і в матчі-відповіді взяло реванш з рахунком 2:0. Зазначимо, що за гостей у цій грі виступали Юрій Пантя та Максим Слюсар.

Таким чином, у фінальному матчі Кубка Білорусі з футболу, який запланований на 24 травня, брестське «Динамо» зустрінеться із борисовським БАТЕ.