Історичне досягнення українців на XXIV літніх Дефлімпійських іграх

09:21 Травень 18, 2022

Спорт 2422 3 хвилини

З 1 до 15 травня у бразильському місті Кашіас-ду-Сул проходили XXIV літні Дефлімпійські ігри (спортивні змагання людей з порушеннями мовного та слухового апарату).

Уперше такі ігри відбулися 1924 року в Парижі. Тоді вони називалися Всесвітні «Тихі ігри». А 2001 року були перейменовані на Дефлімпійські ігри. Ці змагання, власне як і Олімпійські ігри, проводяться кожні чотири роки. XXIV за ліком літні Дефлімпійські ігри мали відбутися в лютому минулого року, однак через обмеження, пов’язані з Covid-19, їх перенесли на травень 2022-го.

Збірну України представляли 170 учасників у 16 видах спорту, а саме: у бадмінтоні, баскетболі (чоловіки), вільній та греко-римській боротьбі, велосипедному спорті, волейболі (чоловіки та жінки), дзюдо, карате, кульовій стрільбі, легкій атлетиці, плаванні, пляжному волейболі (чоловіки та жінки), спортивному орієнтуванні, настільному тенісі, тхеквондо та футболі (чоловіки).

Українці вражали рівнем підготовки та високою майстерністю. Наші спортсмени виявили велику жагу до перемоги і приємно вразили своїх шанувальників. Загалом наша національна збірна виборола 138 (!) медалей, чого раніше не вдавалося. Уже були випадки, коли Україна вигравала медальний залік Дефлімпійських ігор, однак таку велику кількість нагород наші чоловіки та жінки здобули вперше.

62 рази українці піднімалися на найвищу сходинку п’єдесталу пошани. По 38 разів ми були срібними та бронзовими призерами. Відрадно, що наша збірна зуміла виграла медальний залік достроково, за три дні до завершення змагань.

Найбільшу кількість нагород українці здобула в плаванні (29) та легкій атлетиці (20).

Другими в загальнокомандному заліку були США (20 золотих, 11 срібних та 24 бронзові медалі), а третім – Іран (14 золотих, 12 срібних і 14 бронзових медалей).

Перелік 10 найкращих зібраних за підсумками XXIV літніх Дефлімпійських ігор можна переглянути в таблиці.