Президент МОК виступає за допуск деяких росіян та білорусів до Олімпіади

Президент МОК виступає за допуск деяких росіян та білорусів до Олімпіади

10:58 Вересень 5, 2023

Спорт 549 2 хвилини

Magyar

Президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах заявив, що російських та білоруських спортсменів, які не підтримують війну проти України та не пов’язані з військовими та урядовими структурами, слід допустити до участі в Іграх-2024 у Парижі.

В інтерв’ю CNBC-TV18 він сказав, що такі спортсмени зможуть виступати як індивідуальні учасники без прапорів країн та виконання їхніх національних гімнів.

«Я не думаю, що остаточне рішення буде ухвалено за кілька днів. Але я думаю, що ви маєте чітке уявлення про те, як ми це бачимо, у рекомендаціях, які ми даємо міжнародним федераціям. Тобто жодних команд, жодних гімнів, жодних кольорів, жодної національної ідентифікації щодо росії та Білорусі. Але, з іншого боку, надання можливості спортсменам, які не підтримують війну та не пов’язані з армією чи іншими службами, які перебувають у росії чи Білорусі, змагатися як індивідуальним та нейтральним спортсменам», — пояснив Бах.

Він заявив, що «неможливо з погляду наших цінностей та прав людини» повністю ізолювати спортсменів із російським паспортом, як того хоче Україна.

«Це неможливо щодо Олімпійської хартії, і саме так ми приходимо до цієї формули: захистити права людини окремих спортсменів, але покарати російську державу за порушення Олімпійської хартії», – додав Бах.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня