БФ «ҐЕНІУС» має на меті відродити колишню славу гандболу в краї

БФ «ҐЕНІУС» має на меті відродити колишню славу гандболу в краї

15:11 Жовтень 11, 2022

Спорт 2252 4 хвилини

Magyar

Благодійний фонд «ҐЕНІУС» із року в рік розширює спектр своїх програм. Окрім популяризації гандболу, першочерговою метою останнього проєкту є відродження колишньої слави гандболу в нашому краї, пошук талановитих молодих гандболістів, надання їм можливості змагатися.

БФ «ҐЕНІУС» із моменту заснування в 2011 році займається розвитком молодих талантів у нашому краї. Десятки різноманітних програм із розвитку талантів організації щороку об’єднують понад дві тисячі дітей.

У 2022/2023 навчальному році благодійний фонд розширив свою діяльність. У співпраці із Закарпатським угорським інститутом ім. Ференца Ракоці ІІ, Федарацією гандболу Угорщини, за підтримки Уряду Угорщини на Закарпатті створено 17 центрів із підтримки гандбольних талантів.

Заявки від бажаючих долучитися до тренувань приймалися з 25 серпня до 18 вересня. Відтак було прийнято 860 заявок (від 430 хлопчиків і 430 дівчат). Заняття у Центрах заняття гандболом проводять у 7 вікових групах за участю 22 учителів фізичної культури.

Благодійний фонд «ҐЕНІУС» спільно з Федерацією гандболу Угорщини протягом 8-9 жовтня організував дводенний інтенсивний курс для тренерів на базі Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ.

Навчання тренерів складалося з теоретичних і практичних занять, які проводили відомі фахівці з Угорщини.

На урочистому відкритті заходу присутніх привітала директор БФ «ҐЕНІУС», коротко розповівши про основні елементи розпочатої ініціативи.

Передісторію старту проєкту, який також підтримується Берегівською районною радою, повідомив голова райради Карло Резеш. Він подякував за позитивне сприйняття ідеї, підтримку та роботу.

Президент Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ Ільдико Орос наголосила, що створення Центрів занять гандболом – своєрідне завершення роботи, яку БФ «ҐЕНІУС» розпочав дев’ять років тому, заснувавши гандбольний турнір пам’яті Йожефа Зупко.

Очільниця вишу подякувала за зусилля тих людей, які «вірили, що під час війни можна знайти вихід із невизначеності, хаосу». «Я вважаю, що спорт – це та можливість для молоді, яка багатьом може дати змогу для самореалізації та розвитку. Це те, чого ми повинні прагнути», – підкреслила вона.

Заняття в гандбольних центрах розпочалися 10 жовтня. Згідно з планами, чемпіонати області відбудуться у травні 2023 року, а переможці чотирьох обласних чемпіонатів візьмуть участь у ювілейному, десятому турнірі пам’яті Йожефа Зупко з гандболу.

Kárpátalja hetilap

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня