На Берегівщині завершив роботу літній табір із Бразильського джиу-джицу

На Берегівщині завершив роботу літній табір із Бразильського джиу-джицу

15:03 Липень 31, 2022

Спорт 1264 4 хвилини

Magyar

Тематику цьогорічних літніх таборів, організованих Благодійним фондом «ҐЕНІУС», підтверджує лейтмотив організації – популяризувати різні види спорту та прищепити дітям любов до активного способу життя. Цього року благодійний фонд вперше організував табір із бойового мистецтва Бразильське джиу-джитсу, який протягом 25-29 липня працював на базі Пийтерфолвівської філії Центру професійного навчання Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ.

Бразильське джиу-джитсу (БДД) — бойове мистецтво, розроблене та вдосконалене для самозахисту. Воно навчає, що менша, слабша людина може успішно захищатися та перемагати більшого та міцнішого супротивника.

Долучилася до роботи табору 91 дитина віком від 5 до 15 років, серед них 3 дівчат і 88 хлопців, зокрема 38 угорськомовних та 53 україномовних. Учасники прибули з 24 навчальних закладів 18 населених пунктів нашого краю.

32 дітей займалися на початковому рівні, а 48 – на просунутому, адже вже вивчали ази цього бойового мистецтва у Виноградівській спортивній школі БДД.

Протягом п’яти днав заняття з дітьми проводило п’ятеро фахових тренерів. Зокрема, володарі фіолетового поясу, тренери Виноградівської спортивної школи БДД Юрій Логойда та Роберт Гаврилюк, учитель фізкультури гімназії с. Дюла Карой Гашпар, учитель фізкультури середньої школи с. Неветленфолу Шандор Корпош, учитель фізкультури Пийтерфолвівського ліцею Сергій Бойкович та вчитель фізкультури гімназії с. Фертешолмаш Чаба Діосегі.

Окрім бойового мистецтва Бразильське джиу-джитсу, діти у таборі мали можливість спробувати свої сили і в інших видах спорту, займалися баскетболом, футболом та настільним тенісом.

В останній день табору в рамках урочистого закриття діти представили вивчені протягом тижня техніки. Після цього відбувся показовий поєдинок. Майстри чорного поясу, тренери Академії Бразильського бойового мистецтва з Румунії (Brazilian Power Team Romania Cluj-Napoca Jiu Jitsu Academy) Фрідєш Ґросс та Мірча Кублешан провели професійний семінар. В його рамках просунута група мала можливість пройти кваліфікацію та отримати нові смуги на свої пояси відповідно до своїх знань, оскільки у системі поясів Бразильського джиу-джитсу присуджується і кілька академічних смуг, якими позначають рівень розвитку та майстерності.

Табір із бойового мистецтва провели за підтримки Уряду Угорщини, Державного секретаріату з питань національної політики Угорщини, Фонду ім. Ґабора Бетлена та уповноваженого міністра, відповідального за розвиток співпраці між областю Саболч-Сатмар-Берег і Закарпаття, а також за координацію програми розвитку дошкільних навчальних закладів Карпатського басейну.

(lexi/Kárpátalja hetilap)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня