Україна виграла перше «велике золото» Євро-2022 з важкої атлетики. Усього в збірної – чотири золоті медалі

10:46 Червень 1, 2022

Спорт 2487 2 хвилини

На чемпіонаті Європи-2022 з важкої атлетики, що триває у столиці Албанії Тірані, розіграли медалі в жіночій категорії до 64 кг. Ще три медалі Україні в цій дисципліні принесла Марія Гангур.

Уже в першому виді – ривку – Гангур стала найкращою, заробивши мале “золото”. Українка показала три вдалі спроби й подужала 102 кг. Друге місце посіла туркеня Нурай Ґунґор із 99 кг, а третьою стала шведка Даніела Ґерман (96 кг).

У наступному виді Гангур так само чисто виконала всі спроби й завершила змагання в поштовсі на позначці 120 кг, що стало третім результатом серед учасниць і принесло їй малу бронзову медаль. Її обійшли Ґунґор і туркеня Берфін Алтун, які також узяли по 120 кг: вирішальним стало співвідношення власної ваги й ваги піднятої штанги.

Проте в підсумку двох видів українка завоювала титул чемпіонки Європи з найбільшою сумою – 222 кг, випередивши Ґунґор (219 кг) і француженку Вікі Ґрайло (208 кг).

Для Гангур це перші дорослі медалі на рівні чемпіонату Європи. Раніше вона перемагала на континентальній першості лише серед молоді. Завдяки її досягненню в України тепер 11 медалей на цьому чемпіонаті Європи, з них чотири – золоті.