Закарпатські футболісти беруть участь у міжнародних благодійних матчах

Спорт 1687 5 хвилин

Донецький «Шахтар» і київське «Динамо» проводять благодійні товариські поєдинки з європейськими командами.

«Легія» (Варшава) – «Динамо» (Київ). Фото з офіційного сайту ФК «Динамо»

Кошти з реалізації квитків і доходи від реклами будуть передані захисникам України, волонтерським організаціям, медикам, а також спрямовуватимуться на допомогу українцям, які постраждали від війни.

Нагадаємо, що донецький «Шахтар» у першій грі поступився грецькому «Олімпіакосу» (0:1). А 14 квітня віцечемпіон України провів свій другий матч у рамках «Shakhtar Global Tour for Peace». У Гданську «гірники» зустрічалися з місцевою «Лехією».

Вже на 7-й хв. «Шахтар» повів у рахунку (голом із пенальті відзначився Михайло Мудрик). Але минуло п’ять хвилин і рахунок знову став нічийним (1:1). Попри низку небезпечних моментів, більше забитих м’ячів у першому таймі глядачі не побачили.

А ось на початку другої 45-хвилинки колектив Роберто Де Дзербі знову вийшов уперед. Вдруге своє ім’я у графу «забиті м’ячі» вписав Мудрик (у цьому епізоді Михайло майстерно обіграв захисників та завдав влучного удару).

«Лехія» тиснула на ворота нашої команди і в компенсований арбітром час зуміла відігратися (2:2). А під ендшпіль поєдинку відбулася знакова подія. У складі «Шахтаря» на поле вийшов 12-річний Дмитро Кеда, який разом із родиною 3 тижні перебував у заблокованому Маріуполі й зміг виїхати з цього міста. Саме Дмитро став героєм матчу, забивши переможний гол (2:3).

Наступний благодійний поєдинок донеччани зіграють 19 квітня проти «Фенербахче» (Стамбул, Туреччина).

А чинний чемпіон України – «Динамо» (Київ) – серію благодійних поєдинків під гаслом «Match for Peace! Stop the War!» («Матч за Мир! Зупинимо Війну!») розпочав 12 квітня у Варшаві (Польща) грою з «Легією».

Матч вийшов динамічним, захопливим та доволі результативним. Одразу відзначимо, що «Легію» з капітанською пов’язкою на поле вивів мукачівець Ігор Харатін. До речі, він – вихованець київського «Динамо».

Ця гра для «динамівців» розпочалася успішно, оскільки вже на 3-й хв. Віталій Буяльський зумів вивести свою команду вперед (29-й номер реалізував вихід один на один із воротарем). Такий результат протримався до 54-ї хв., допоки господарі поля не зрівняли рахунок (1:1).

Попри товариський статус гри, «Динамо» прагнуло звитяги, аби українські уболівальники у такий важкий час отримали хоча б трохи позитивних емоцій. Героєм зустрічі став Артем Бєсєдін, який протягом 13-ти хвилин оформив дубль (57,70), і приніс київському ФК перемогу з рахунком 1:3.

Через два дні після цієї гри, 16 квітня, команда Мірчі Луческу в Стамбулі зустрілася з «Галатасараєм».

Вже в першому таймі наша команда зробила вагому заявку на перемогу. На 14-й хв. Віталій Буяльський ефектним ударом із меж карного майданчика вивів «Динамо» вперед, а на 28-й – Артем Бєсєдін поцілив у дальній від себе кут воріт і подвоїв перевагу «Динамо» (0:2). На початку другого тайму «Галатасарай» скоротив відставання в рахунку, та все ж останнє слово була за «динамівцями». На 80-й хв. Віктор Циганков установив остаточний рахунок на табло – 1:3.

Відзначимо, що останні пів години зустрічі ворота «Динамо» захищав закарпатець Руслан Нещерет. У цей проміжок часу 20-річний голкіпер зумів зберегти свої ворота неушкодженими.

Наступну гру в рамках «Match for Peace! Stop the War!» («Матч за Мир! Зупинимо Війну!») київське «Динамо» проведе 20 квітня з румунським «ЧФР 1907 Клуж».