Троє українців боротимуться за вихід до фінальних матчів топових європейських футбольних турнірів

17:19 Квітень 15, 2022

Спорт 1834 6 хвилин

У першій половині квітня відбулися поєдинки 1/4 фіналу Ліги чемпіонів, Ліги Європи та Ліги конференцій.

Роман Яремчук. Фото з офіційного сайту ФК «Бенфіка»

У березні ми повідомляли, що до 1/4 фіналу вищезазначених престижних континентальних турнірів пробилося семеро українських футболістів. На жаль, більша частина з них подолати цей бар’єр не змогла

Ліга чемпіонів

Португальська «Бенфіка», за котру доволі успішно виступає український нападник Роман Яремчук, вилетіла від англійського «Ліверпуля». Вдома лісабонський ФК поступився з рахунком 1:3, а в гостях – зіграв унічию 3:3.

У першій грі наш футболіст з’явився на полі на 82-й хв., але відзначитися результативними діями не зумів. А от у повторній грі Роман зіграв увесь другий тайм і на 73-й хв. забив гол. На жаль, цього було замало, аби пройти далі. Та цю єврокубкову кампанію Яремчук може собі занести до активу.

Захисник Олександр Зінченко, який виступає за англійський «Манчестер Сіті», крокує зі своєю командою далі. У рамках 1/4 фіналу колектив Хосепа Гвардіоли подолав іспанський «Атлетико» (1:0 вдома та 0:0 на виїзді). Українець у цих іграх участі не взяв і весь час провів на лаві для запасних.

Не з’являвся на полі в 1/4 фіналу ЛЧ і український голкіпер Андрій Лунін. Але його іспанський «Реал» святкував успіх у напруженому та видовищному протистоянні з англійським «Челсі». У гостях мадридці перемогли 3:1, а от в дома в основний час поступилися з ідентичним рахунком. Але в екстра-таймах «Реал» дотиснув «Челсі» й забив переможний м’яч.

У рамках 1/2 фіналу зустрінуться:

«Ліверпуль» (Англія) – «Вільярреал» (Іспанія),

«Манчестер Сіті» (Манчестер, Англія) – «Реал» (Мадрид, Іспанія).

Ліга Європи

У другому за престижністю клубному єврокубку матимемо за кого вболівати й на стадії 1/2 фіналу, оскільки чвертьфінал підкорився англійському «Вест Гему», за який грає наш півзахисник Андрій Ярмоленко. Лондонський ФК пройшов французький «Ліон». У першому протистоянні був паритет (1:1), а в другому – «Вест Гем» на виїзді здобу переконливу перемогу з рахунком 3:0.

У першій грі українець на полі не з’являвся, а в повторному матчі вийшов на 84-й хв. Цього разу Андрій не зумів вписати своє ім’я у графу «забиті м’ячі», але ми пам’ятаємо, що саме завдяки ньому «Вест Гем» грав на цій стадії змагань. Оскільки Ярмоленко в 1/8 фіналу забив переможний гол у протистоянні з іспанською «Севільєю».

На жаль, не підкорилася чвертьфінальна стадія іншому українському півзахисникові – Руслану Маліновському, який захищає кольори італійської «Аталанти». У першому матчі з німецьким «Лейпцигом» Руслан не грав (підсумковий рахунок зустрічі – 1:1), а в другому – вийшов зі старту й перебував на полі до 58-ї хв. (цю гру італійці програли 0:2 і покинули цьогорічний розіграш Ліги Європи).

«Вест Гем» (Лондон, Англія) – «Айнтрахт» (Франкфурт, Німеччина),

«Лейпциг» (Німеччина) – «Рейнджерс» (Глазго, Шотландія).

Ліга конференцій

У новоствореному турнірі на стадії 1/4 фіналу виступили двоє українців – захисники Максим Таловеров і Тарас Качараба. Обоє – гравці чеської «Славії». Празька команда протистояла нідерландському «Феєнероду», але мети досягти не зуміла. Після 3:3 у Роттердамі, у Празі «Славія» поступилася 1:3.

У першому матчі Максим Таловеров зіграв 66 хв., а Тарас Качараба – 90. А в повторній грі Таловеров відіграв від дзвінка до дзвінка, а Качараба наприкінці поєдинку був вилучений.

«Лестер» (Англія) – «Рома» (Італія),

«Феєнорд» (Роттердам, Нідерланди) – «Марсель» (Франція).

Таким чином в 1/2 фіналу Ліги чемпіонів зіграють Олександр Зінченко («Манчестер Сіті») та Андрій Лунін («Реал»), а в Лізі Європи – Андрій Ярмоленко («Вест Гем»).