Спорт 2956 3 хвилини

Стрибунку у висоту Ярославу Магучіх та метальника молота Михайла Кохана визнали найкращими легкоатлетами України у 2021 році.

Про це повідомляє пресслужба Федерації легкої атлетики України.

У голосуванні брали участь: Рада Федерації легкої атлетики України, представники ЗМІ та вболівальники.

Ярослава Магучіх на Олімпійських іграх у Токіо здобула для легкоатлетичної збірної України єдину медаль. Вона вигралп бронзу зі стрибків у висоту.

Окрім того, на змаганнях у Банській Бистриці Магучіх встановила рекорд Європи U23 у приміщенні, абсолютний рекорд України та рекорд України зі стрибків у висоту у приміщенні, який став третім результатом у приміщенні у світовому топлисті всіх часів (2.06 м). Після цього атлетка перемогла на чемпіонаті Європи у приміщенні (2.00 м).

Влітку Магучіх, крім олімпійської медалі, виграла золото молодіжного чемпіонату Європи. Також вона посіла друге місце у фіналі “Діамантової ліги”, стрибнувши на 2.03 м, виграла етапи “Діамантової ліги” у Стокгольмі (2.03 м), Брюсселі (2.02 м) та була другою в Лозанні (1.98 м).

Тренерку Магучіх Тетяну Степанову визнали найкращим тренером року в Україні.

Михайло Кохан став першим 20-річним атлетом в історії, якому вдалося метнути молот за 80-метрову позначку. Сталося це на змаганнях у Секешфегерварі, де він переміг і залишив позаду таких грандів, як поляки Павел Файдек і Войцех Новіцкі.

Свій рівень Кохан підтвердив і на Олімпійських іграх, де у найвідповідальнішому фіналі у кар’єрі метнув молот на 80.39 м і посів четверте місце. Незадовго до Токіо Михайло виграв молодіжний чемпіонат Європи (77.88 м), а сезон завершив на п’ятій сходинці у світовому топ-листі.