У Берегові відбувся традиційний пам’ятний турнір із гандболу ім. Йожефа Зупко

У Берегові відбувся традиційний пам’ятний турнір із гандболу ім. Йожефа Зупко

16:21 Липень 3, 2021

Спорт 4119 7 хвилин

Magyar

2 липня у Берегові вже увосьме відбувся пам’ятний турнір із гандболу ім. Йожефа Зупко, організований Благодійним фондом «Геніус». Участь у цьогорічному турнірі, який відбувся у Спортивно-оздоровчому центрі Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ, взяли 6 команд, загалом 89 гравців.

Перед початком гри вишикувались команди: Тячівська дитячо-юнацька спортивна школа, Ужгородська дитячо-юнацька спортивна школа «Карпати», Солотвинська дитячо-юнацька спортивна школа, Хустська дитячо-юнацька спортивна школа «Спартак», а також Берегово 1 та Берегово 2.

Першою учасників привітала директор Благодійного фонду «Геніус» Наталія Вараді. Вона повідомила, зокрема, що цього року, на жаль, з огляду на карантинні обмеження, турнір не став міжнародним, тож участь у ньому беруть лише команди із Закарпаття. Змагання було оголошено у шести категоріях: хлопці та дівчата – учні середніх шкіл, хлопці та дівчата – учні дев’ятирічних шкіл, хлопці та дівчата – вихованці дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Водночас, зголосилися до участі в турнірі в цьому році лише дівчата – вихованці спортивних шкіл.

Барна Фюлеп, консул Генерального консульства Угорщини у м. Берегово, у свою чергу, назвав відрадним, що учасники змагання мають можливість грати та показати свій талант у гідних умовах, адже спортивний зал Берегівського угорського інституту відповідає всім сучасним вимогам. Він також побажав учасникам успіхів у турнірі.

Президент Закарпатського угорського інституту, депутат обласної ради Ільдико Орос подякувала тим, хто підтримав проведення турніру. «Вісім років тому ми поставили собі за мету повернути в Берегово гандбол, період, коли з цього міста виходили дуже відомі національні чемпіони», – повідомила Ільдико Орос. Звертаючись до спортсменів, вона звернула їх увагу на те, що гарні результати слід показувати не лише у спорті: «Як мешканці такого особливого краю, маєте володіти щонайменше трьома мовами: окрім рідної, українці – угорською, угорці – українською, а також, звісно, англійською, без якої виступати на міжнародній арені неможливо».

Ніна Лобова-Гецко, чемпіонка Олімпійських ігор в Монреалі 1976 року, золота призерка чемпіонату світу в Будапешті 1982 року, майстер спорту міжнародного рівня також побажала успіхів у змаганні, а ще поважати гру один одного.

Команди змагались у двох вікових групах. Щодо ігрового часу, вікові групи 2008 та 2009 років народження грали 2 × 20 хвилин, а 2010 та 2011 років народження – 2 × 15 хвилин.

В інтерв’ю журналістам Ільдико Орос наголосила, що проведення цього турніру – заслуга, передусім, Благодійного фонду «Геніус». По-друге, на спорт та розвиток спортсменів потрібні гроші та проведення змагань, яких, зважаючи на економічний стан держави, протягом останніх 30 років не було. «Саме тому ми вдячні тим, хто підтримує проведення таких заходів. Маємо у планах створити кафедру фізичної культури в інституті», – повідомила Ільдико Орос.

Наталія Вараді, у свою чергу, наголосила, що основна мета діяльності БФ «Геніус» – підтримка обдарованих і талановитих дітей та молоді у всіх сферах на Закарпатті та сприяння їхньому розвитку.

Крім того, також важливо ставити приклади наслідування дітям. Таким є і життєвий шлях відомого спортсмена і тренера Йожефа Зупко. Метою нинішніх змагань є пошук талановитої молоді в гандболі та популяризація цього виду спорту, а також забезпечення конкурентних можливостей для дітей. Директор благодійного фонду також наголосила, що тут усі є переможцями, долаючи виклики епідемії, діти тут готові продемонструвати свої таланти. Командні види спорту вчать їх звертати увагу один на одного, боротися за спільну мету і, якщо потрібно, відставити себе на другий план, задля перемоги команди.

Після урочистих промов відбулося відкриття пам’ятної дошки Йожефа Зупко.

Результати змагання склалися наступним чином:

Вікова група 2008 – 2009 р.н.: І місце – Тячівська дитячо-юнацька спортивна школа, ІІ місце Ужгородська дитячо-юнацька спортивна школа «Карпати», ІІІ місце – Берегово 1. Найкращий гравець: Аліна Іван, найкраща голкіпер: Влада Кошаренко, найкращий гол забила Олександра Пуга.

Вікова група 2010 – 2011 р.н.: І місце – Солотвинська дитячо-юнацька спортивна школа, ІІ місце – Берегово 2, ІІІ місце Хустська дитячо-юнацька спортивна школа «Спартак». Найкращий гравець – Ельміра Кішфалуші, найкраща голкіпер – Язмін Левринц, найкращий гол забила Аміла Біче.

Гравці отримали кубки, спортивний інвентар та медалі, які вручила Наталія Вараді.

Пам’ятний турнір із гандболу ім. Йожефа Зупко відбувся за підтримки Уряду Угорщини, Державного секретаріату з питань національної політики Угорщини, Фонду ім. Габора Бетлена та уповноваженого міністра, відповідального за розвиток співпраці Саболч-Сатмар-Березької області та Закарпатття, а також координацію програми розвитку дитячих навчальних закладів Карпатського басейну.

(D. P./Kárpátalja hetilap)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня