У Берегові відбувся футбольний турнір «Кубок Єнева Бузанскі»

У Берегові відбувся футбольний турнір «Кубок Єнева Бузанскі»

15:28 Липень 2, 2021

Спорт 4247 6 хвилин

Magyar

Традиційний футбольний турнір «Кубок Єнева Бузанскі», який цього року проводять уже вдев’яте, відбувся на стадіоні Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ у м. Берегово.

Мета змагання – популяризація футболу, пошук молодих спортивних талантів, забезпечення можливості позмагатися, а також вшанування пам’яті Єнева Бузанскі – ключового півзахисника збірної Угорщини, останнього із футболістів легендарної «золотої команди».

Учасників та гостей турніру привітала директор благодійного фонду «Геніус».

Затим до присутніх звернувся Єнев Бузанські молодший, син легендарного футболіста, співробітник апарату прем’єр-міністра Угорщини. «Дуже приємно після карантину зустрітися особисто та трохи звільнитися з онлайн-простору», – зазначив він у своєму виступі, привітавши гравців та організаторів, подякувавши за вшанування пам’яті його батька.

«Вважаю важливим плекати цінності, пам’ять про відомих особистостей, які творили Угорщину ХХ століття, примножували своїм життям і працею. Такою особистістю був і Єнев Бузанскі, пам’ять якого гідно зберігає цей футбольний кубок», – зазначив у свою чергу Генеральний консул Угорщини у м. Берегово Матяш Сіладі.

Голова Берегівського районного осередку ТУКЗ-КМКС Йожеф Шін процитував слова багаторазової олімпійської чемпіонки з плавання Катінки Госсу: «Борися, поки вони сплять, вчися, поки вони на вечірках, живи так, як вони мріють». Він також наголосив, що «дуже важливо, щоб молодь любила футбол і щоб м’яч був важливішим за гроші».

Секретар з питань культури ТУКЗ-КМКС Ласло Молнар розповів: коли десять років тому Єнев Бузанскі відвідав Закарпаття, саме йому випала честь протягом трьох днів супроводжувати його в краї. «На третій день я запитав його, як хлопчик із села, який працював у вугільній шахті, міг стати спортсменом нації, як потрапив до «золотої команди»? На що він відповів, що треба мати нескінченну наполегливість і належну смиренність! Всіма цими якостями Єнев Бузанскі володів», – зазначив Ласло Молнар.

Директор телеканалу «TV21 Ungvár», один із ідейних натхненників футбольного турніру, Золтан Кулін наголосив: «Я дуже радий, що в дев’ятому турнірі беруть участь уже 16 команд, серед яких і дівочі».

«За минулі дев’ять років ніщо не могло зірвати цей турнір, хоча був і штормовий вітер, і спека, і навіть повідомлення про мінування, але м’яч і так потрапляв у ворота. І тому бажаю забивати «бомбічні» голи та грати у «бомбічній» формі», – додав він.

З березня по травень для участі у турнірі реєструвалися у трьох категоріях: хлопці, учні дев’ятирічних шкіл (до 15 років), хлопці, учні середніх шкіл (15-17 років), дівчата, учениці дев’ятирічних шкіл (до 17 років). Заявки на участь подали 16 команд із 12 навчальних закладів Закарпаття, загалом 156 гравців. Команди змагались у трьох категоріях за круговою системою.

Переможцями турніру стали:

Хлопці, дев’ятирічні школи: І місце – ФК Форнош, ІІ місце – Великі Береги, ІІІ місце – Греко-католицький ліцей ім Шандора Стойки, с. Карачин. Найкращий гравець – Алекс Балог, найкращий гол забив Олівер Боднар, найкращий голкіпер – Саболч Боднар.

Хлопці, середні школи: І місце – ФК Косонь, ІІ місце – Великі Береги, ІІІ місце – Фаховий коледж Закарпатського угорського інституту. Найкращий гравець Дьордь Комарі, найкращий гол забив Алекс Балог, найкращий голкіпер Кріштоф Матюш.

Дівочі команди: І місце – Молодіжна спортивна асоціація «Берегвідейк», ІІ місце – SC Small Miracles U14, ІІІ місце – Великодоброньський дитячий будинок «Добрий Самаритянин». Накращий гравець серед дівчат – Катерина Якимчук, найкращий гол забила Беатрікс Балог, найкраща голкіпер – Анна Данильчук.

Командам-переможцям трофеї надала Спортивна асоціація NIKÉ, в кінці футбольного турніру переможці отримали медалі, дипломи та м’ячі.

Футбольний турнір «Кубок Єнева Бузанскі» відбувся за підтримки Уряду Угорщини, Державного секретаріату з питань національної політики Угорщини, Фонду ім. Габора Бетлена та уповноваженого міністра, відповідального за розвиток співпраці Саболч-Сатмар-Березької області та Закарпатття, а також координацію програми розвитку дитячих навчальних закладів Карпатського басейну.

(Kopinczu Krisztián/Kárpátalja hetilap)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня