Закарпатська команда виборола путівку до Першої ліги України

18:41 Червень 7, 2021

Спорт 3304 5 хвилин

ФК «Ужгород» у сезоні 2020/21 показує якісний та яскравий футбол. Колектив Володимира Васютика стабільно здобуває перемоги і закономірно перебуває на вершині турнірної таблиці групи А Другої ліги України з футболу.

У п’ятницю, 4 червня, відбулися поєдинки 25-го туру третього за силою футбольного дивізіону України. В останній домашній грі сезону «Ужгород» приймав одного з аутсайдерів чемпіонату – ФК «Карпати» (Львів). Суперник закарпатської команди у 22 матчах здобув усього 13 очок, у той час як представник Срібної землі за ідентичну кількість проведених матчів виборов майже в чотири рази більше пунктів (51).

Перемога над «Карпатами» гарантувала «Ужгороду» вихід у Першу лігу України. Як перемагати львів’ян, наші футболісти знали. Матч першого кола між цими командами завершився розгромною звитягою закарпатців із рахунком 5:0.

Ужгородці в цій грі прагнули здобути історичну вікторію, тож зі стартових хвилин узяли м’яч під свій контроль і активно наступали на ворота суперника. Вже на 7-й хв. господарі поля могли вийти вперед, але Віктор Ряшко з меж штрафного майданчика пробив вище воріт. На 23-й хв. чудові гольові нагоди виникли в Сергія Майбороди та Сергія Машталіра: удар 18-го номера парирував голкіпер, а добивання 27-го номера було неточним (м’яч пролетів поруч зі стійкою). Через хвилину Сергій Машталір намагався відзначитися ударом із гострого кута, та воротар «Карпат» зробити це не дозволив.

Команда Володимира Васютика не зупинялася і в другій половині першого тайму таки досягла свого. На 34-й хв. зустрічі Сергій Машталір знову пробивав із гострого кута, але голкіпер і цього разу парирував удар, однак надалі м’яч потрапив до Олега Вишневського, який відразу ж переправив його у пусті ворота (1:0). Через шість хвилин 99-й номер міг оформити дубль, та удар через себе виявився неточним (м’яч пролетів поруч зі стійкою).

А під ендшпіль першого тайму захисник «Карпат» невдало віддавав передачу на голкіпера і Сергій Майборода перехопив м’яч. Нападник виграв дуель у воротаря і зробив рахунок 2:0.

Високий пресинг приніс дивіденди ужгородцям і на початку другої 45-хвилинки: господарі змусили помилитися суперника і перехопили м’яч поблизу його штрафного майданчика. Адріан Пуканич віддав на Сергія Майбороду, той обіграв захисника, вийшов віч-на-віч із голкіпером і вдруге забив (3:0).

Рахунок міг бути більш розгромніший, та у завершальній третині зустрічі наших футболістів підводила реалізація. На 65-й своє ім’я у графу «забиті м’ячі» міг записати Юрій Чонка, та м’яч після удару закарпатця зі стандарту пролетів поруч зі стійкою. Відзначитися також міг Адріан Пуканич, але з хорошої ударної позиції капітан команди пробив у руки голкіперу.

Щодо гостей, то вони за увесь поєдинок зуміли створити всього один напівмомент: на 79-й хв. Роман Даніловський подав у штрафний майданчик на Романа Сливу, який головою переправляв м’яч у ворота, однак на заваді взяттю воріт став Михайло Готра.

У підсумку «Ужгород» здобув переконливу і надзвичайно важливу перемогу – 3:0. Закарпатський ФК набирає 54 очки і гарантує собі вихід у вищий дивізіон. А у заключному турі (закарпатці гратимуть на виїзді проти луцької «Волині-2») наша команда спробує вибороти позитивний результат і стати переможцем групи А.