Українське «золото»: найкращі спортсмени 2019 року

09:35 Січень 3, 2020

Спорт 9473 8 хвилин

Magyar

Українські спортсмени у 2019 році вражали всіх нас своїми перемогами і заставляли тремтіти від нервового перенапруження та плакати від поразок. Наш рейтинг є суб’єктивним і тому, звичайно, може викликати і когось неоднозначну оцінку, адже до нього могли б потрапити – 13-річний чемпіон Європи зі стрибків у воду Олексій Середа, чемпіон і володар Кубка Англії, лідер збірної України з футболу Олександр Зінченко, тріумфатор легкоатлетичної Діамантової ліги Андрій Проценко, переможниця юніорського тенісного Wimbledon Дарина Снігур, зірка італійської волейбольної Серії А Олег Плотницький, з яким у складі українська збірна вперше в історії сягнула чвертьфінальної стадії чемпіонату Європи.

Отже, наш список найкращих українських спортсменів 2019 року наступний:

Дарина Білодід (дзюдо)

У 2019-му 19-річна киянка вдруге в кар’єрі на дорослому рівні виграла чемпіонати світу і Європи. Впродовж року вона з 17-ти проведених сутичок виграла 16, поступившись лише раз – у фіналі Ґран-прі Тбілісі француженці Мелані Клеман. Цю невдачу можна було пояснити тим, що Дарина випадала з тренувального й змагального процесу через травму.

Ольга Харлан (фехтування)

Впоравшись із проблемами зі здоров’ям, відновившись після операції, в 2019-му 29-річна Харлан спромоглася на видатні досягнення – вона ввосьме виграла чемпіонат Європи і вшосте чемпіонат світу. Не дивно, що Міжнародна федерація фехтування назвала Ольгу найкращою спортсменкою року.

Василь Ломаченко (бокс)

31-річний боксер легкої ваги провів у 2019 році два бої і доповнив свою колекцію третім з чотирьох основних чемпіонським титулом. До звання абсолютного чемпіона залишилося всього нічого. Тепер у 2020-му основною метою Василя є зустріч з американцем Теофімо Лопесом, котрий побив ґанця Річарда Коммі і став чемпіоном за версією IBF. Якщо сторони зможуть домовитися, то поєдинок стане однією з основних подій світового боксерського календаря в 2020-му.

Жан Беленюк (греко-римська боротьба)

28-річний киянин у 2019-му виграв усі змагання, в яких брав участь. Почалося все із тріумфу на чемпіонаті Європи в Бухаресті, а через два місяці він підтвердив його, перемігши на ІІ Європейських іграх у Мінську. Проте ці звитяги не були б варті майже нічого без успішного виступу на чемпіонаті світу, котрий відбувався в Нур-Султані.

Марина Бех-Романчук (легка атлетика)

У 2019-му найкраща українська стрибунка у довжину здобула золото Всесвітньої універсіади в Неаполі і срібло чемпіонату світу в Досі. Крім того, в активі марини особиста бронза і командне золото ІІ Європейських ігор. До десятки найкращих Бех-Романчук увійшла найперше завдяки першій у своїй кар’єрі медалі чемпіонату світу.

Дмитро Підручний (біатлон)

У лютому 27-річний на той момент тернополянин став першим в українській історії чемпіоном світу з біатлону. До нього жоден наш біатлоніст-чоловік не перемагав на світових першостях навіть у радянські часи. Через травми Дмитро пропустив значну частину підготовки і відповідно змушений був набирати форму в ході етапів Кубка світу. Однак до світової першості в Естерсунді готовність Дмитра була майже ідеальною. У підсумку Підручний випередив усіх, особливо шокувавши головного домінатора сучасного біатлону Йоганнеса Бьо з Норвегії

Ярослава Магучих (легка атлетика)

18-річна українка стала однією з найяскравіших легкоатлетичних зірок року, що минає. Вона отримала визнання «зірки, яка сходить» у легкій атлетиці в світі та Європі, а також нагороджена трофеєм Петра Нуровскі, як найкраща молода спортсменка Старого світу. Нічого дивного немає, адже в 2019-му Ярославі підкорилося кілька унікальних досягнень. Влітку вона ще в 17-річному віці стала наймолодшою в історії переможницею етапу «Діамантової ліги» і стрибнула на цих змаганнях на два метри. До Магучих ця гросмейстерська висота в такі юні роки не підкорювалася нікому. Окрім того, Ярослава стала чемпіонкою Європи серед юніорів на змаганнях, які відбувалися в Буросі. А вінцем став дорослий чемпіонат світу в Досі.

Аннамарі Данча (сноубординг)

29-річна закарпатка, яка змагається в паралельному слаломі, переписала історію українського сноубордингу. В лютому вона стала першою представницею нашої держави, якій вдалося виграти медаль чемпіонату світу. Історична подія трапилася в американському Пар-Сіті (штат Юта). Аннамарі на шляху до фіналу здолала трьох суперниць. І тільки у фінальному протистоянні з призеркою чотирьох етапів Кубка світу Жюлі Цоґґ зі Швейцарії Данча поступилася.

Михайло Романчук (плавання)

У серпні в корейському Кванджу 23-річний рівнянин виграв єдину медаль української збірної з плавання на чемпіонаті світу. Вдруге в своїй кар’єрі Романчук став срібним призером світової першості на дистанції 1500 м вільним стилем. Наш спортсмен уже розпочав підготовку до головного старту чотириріччя – Олімпіади-2020.

Олег Верняєв (спортивна гімнастика)

На початку 2019 року 26-річний  донеччанин переніс дві операції на гомілкостопних суглобах обох ніг. Повернення в спорт видалося вельми болючим і це відобразилося на квітневому виступі на чемпіонаті Європи. Влітку на ІІ Європейських іграх у Мінську Олег підіймався на подіум відразу тричі – був чемпіоном у вправах на брусах, а срібло здобував у багатоборстві і вправах на коні. Та основним стартом року був чемпіонат світу в Штутґарті. Там Олег виграв бронзу, але ця медаль стала історичною. Річ у тім, що до Верняєва призером першостей планети в індивідуальному багатоборстві не був ще жоден український гімнаст.