ПАРЄ ухвалила резолюцію про недопуск спортсменів з росії та Білорусі на Олімпіаду-2024

ПАРЄ ухвалила резолюцію про недопуск спортсменів з росії та Білорусі на Олімпіаду-2024

16:23 Червень 25, 2023

Спорт 1789 3 хвилини

Magyar

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію якою рекомендує Міжнародному олімпійському комітету не допускати спортсменів з росії та Білорусі до участі в Олімпійських та Паралімпійських іграх в Парижі у 2024 році навіть під нейтральним прапором.

Про це повідомляє Укрінформ.

“Асамблея наполегливо закликає національних представників МОК і національні та міжнародні спортивні федерації висловити свої заперечення щодо пропозиції МОК дозволити російським і білоруським спортсменам брати участь у майбутніх Олімпійських і Паралімпійських іграх у Парижі навіть як “нейтральним спортсменам”, – вказується в резолюції.

ПАРЄ також закликала МОК та спортивні органи, що входять до його складу, підтримувати позицію, висловлену у 2022 році, і заборонити участь російських і білоруських спортсменів в Олімпійських і Паралімпійських іграх у Парижі, а також у всіх інших великих спортивних подіях до кінця війни, поки агресія триває.

“Така заборона може лише зміцнити та сприяти гідним цілям миру та рівності, які втілюють Олімпійський рух і спорт загалом. Це не послаблює і не розмиває незалежність і цінності спорту”, – вказується в документі.

У ПАРЄ наголосили на тому, що недопущенням спортсменів держав-агресорів МОК продемонстрував би свою прихильність цінностям Олімпійських ігор, сприяв би пошуку мирних шляхів вирішення конфліктів і надіслав би чіткий сигнал російському та білоруському урядам, що їхні дії мають наслідки і що міжнародне співтовариство солідарне з Україною.

Також вказується, що минулий досвід Олімпійських ігор у Пекіні та Сочі показав, що російський режим більш ніж готовий зловживати олімпійським перемир’ям.

“Зважаючи на те, що російські та білоруські елітні спортсмени отримують державну зарплату і часто є частиною військових спортивних команд, здається неможливим, щоб вони продемонстрували свій нейтралітет і дистанцію щодо цих режимів, не кажучи вже про те, щоб зробити будь-які заяви проти війни”, – вказується в документі.

Також зазначено, що участь в якості нейтральних спортсменів може призвести лише до плутанини та нерівного ставлення, оскільки російський та білоруський режими все одно будуть використовувати будь-які перемоги таких «нейтральних» спортсменів у своїй пропаганді.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня