Українські спортсмени тренуються поміж повідомленнями про повітряну тривогу
Чемпіонат України з футболу торік мав продовжитися після зимової перерви 26 лютого, але почалася війна. Відтоді минув рік. Чемпіонат продовжився матчем «Олександрія» – «Металіст», але війна триває, тому в українському спорті панує певна невизначеність.
Після приходу російських танків більшість українських футбольних команд були змушені передислокуватися. Вони переїхали в безпечніші регіони, далі на захід, а переважна частина іноземних гравців повернулися на батьківщину.
З того часу чимало стадіонів і тренувальних центрів на сході країни були пошкоджені або знищені. Футбольний сезон 2021/2022 закінчився без змагань за чемпіонство.
До літа ситуація врегулювалася настільки, що футбольні матчі відновилися. Але сезон 2022/2023 пропустили дві команди. «Десна» (Чернігів) – бо їхня арена була зруйнована та «Маріуполь» – через окупацію.
У заняттях спортом можна черпати сили
«Новий сезон створює багато логістичних проблем, існує й ризик ракетного обстрілу, тому на всіх стадіонах мають бути укриття», – каже голова Української асоціації футболу Андрій Павелко. Якщо тривога триває довго – понад годину-півтори, – сторони радяться з арбітром і переносять матч.
ФК «Шахтар» (Донецьк) у 2014 році був змушений переїхати до Львова, у 2017-му – до Харкова, у 2020-му – до Києва. Через війну наразі команда проводить міжнародні матчі в Польщі, як і її основний суперник – київське «Динамо», оскільки Європейська федерація не дозволяє організовувати ігри в Україні.
Долучилася до надання допомоги й Угорщина. За даними її Олімпійського комітету, минулого року протягом літа в цій країні перебували понад три сотні українських спортсменів, тренерів та спортивних керівників.
Українські спортсмени: дзюдоїсти, байдарочники, стрільці, плавці, ковзанярі, а також уся доросла й молодіжна хокейна команда – тренувалися на базі спортивних центрів по всій Угорщині, від Ніредьгази до Будапешта.
За словами капітана української збірної зі спортивної стрільби Олександра Каменського, загинуло двоє членів команди, дехто воює на фронті, кілька – стали волонтерами, а лікар надає медичну допомогу пораненим.
Доросла збірна з хокею провела дві тренувальні гри перед минулорічним чемпіонатом світу, половину виручки від проданих квитків спрямували на допомогу українським хокеїстам та їхнім родинам, які знайшли прихисток в Угорщині.
Евакуацію спортсменів довелося організовувати з усіх областей України. Наприклад, троє гравців, зокрема перший голкіпер національної збірної, дивом утекли з уже окупованого росіянами Херсона, розповіла очільниця Федерації хокею України Олександра Слатвицька.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися