США можуть бойкотувати Олімпіаду

США можуть бойкотувати Олімпіаду

10:10 Листопад 19, 2021

Спорт 4303 5 хвилин

Magyar

До зимових Олімпійських ігор у Пекіні залишилося менше трьох місяців, і уряд Джо Байдена має вирішити, чи буде він офіційно представлений на світовій події. Очікується, що Білий дім ухвалить рішення про дипломатичний бойкот пізніше цього тижня. З часів московської Олімпіади 1980 року не було жодного прикладу того, чого зараз вимагають правозахисні організації. Вони кажуть, що вся олімпійська збірна США повинна бойкотувати Ігри в Пекіні.

Очікується, що за кілька днів Білий дім оголосить, що ні президент Байден, ні інші урядовці не відвідуватимуть Ігри в Пекіні. Байден і його консультативна рада ще не прийняли остаточного рішення, але Сенат із демократичною більшістю на чолі з Ненсі Пелосі зробив офіційну рекомендацію президенту, котрий, як очікується, схвалить її пізніше цього місяця, – пише The Washington Post із посиланням на урядові джерела. Хоча Олімпійські ігри є найбільшою спортивною подією у світі, для країни-організатора (міста-організатора у випадку літніх Олімпійських ігор) стало жестом ввічливості запросити представників дипломатичного корпусу країн-учасниць на відкриття або закриття заходу.

Дипломатичний бойкот США став би відповіддю на ймовірні порушення прав людини з боку китайського уряду, протестом проти військової присутності комуністичної держави в Гонконзі, Тибеті та Сіньцзяні, – йдеться в повідомленні видання.

Автор Washington Post зазначив, що тема бойкоту Олімпіади не має відношення до спільної відеоконференції президента Китаю Сінь Цзінь-Піна та Байдена, що пройшла в понеділок, яку як США, так і Китай назвали успішною. Як повідомляє Washington Post, президент Китаю хотів порушити питання Олімпіади з Байденом під час відеодискусії та навіть особисто запросив свого офіційного партнера США на церемонію інавгурації 4 лютого 2022 року, але це питання в кінцевому підсумку не обговорювалося на зустрічі, що тривала три з половиною години.

Раніше в інтервю The New York Times Сенатор-республіканець Мітт Ромні також виступав за економічний і дипломатичний бойкот Олімпіади в Пекіні. При цьому він додав, що не підтримує повний бойкот, тобто ідею не допускати американських спортсменів, оскільки, за словами колишнього кандидата в президенти від Республіканської партії, це було б контрпродуктивно.

„В авторитарних державах Олімпіада частіше була засобом пропаганди, ніж рушійною силою реформ”, – написав Мітт Ромні.

Він також звернув увагу на той факт, що, коли президент Джиммі Картер наказав повністю бойкотувати Ігри в Москві 1980 року, він передав Радянському Союзу серйозний інструмент пропаганди, і Китаю було б доцільно уникнути цієї помилки.

Уряд Байдена протягом місяців мовчав щодо питань, пов’язаних із зимовими Олімпійськими іграми в Пекіні, а також не коментував, чи підтримає президент повний бойкот спортсменів. Останнього вимагають, зокрема, організації громадянських прав США.

Джерело:  (hirado.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня