Правозахисники закликають телекомпанії відмовитися від трансляції пекінської Олімпіади
Правозахисні організації закликали кілька великих телеканалів, включаючи американську NBC, не транслювати Зимові Олімпійські ігри в Пекіні наступного року.
Активісти вважають, що Китай використовує Ігри, щоб відвернути увагу від порушень прав людини в Сіньцзяні
Більше 200 правозахисних організацій закликали телерадіомовні компанії, в тому числі NBC і BBC, скасувати контракти на трансляцію зимових Олімпійських ігор в Пекіні у відповідь на зростаючу кількість повідомлень про зловживання відносно уйгурів та інших етнічних меншин у Сіньцзяні.
У відкритому листі до керівництва компаній активісти попередили, що ті ризикують стати «співучасниками» Китаю в його спробах відвернути увагу від серйозних і дедалі гірших порушень прав людини за допомогою спортивних заходів, а також заохотити продовження подібних дій з боку китайської влади.
Трансляція пекінських Олімпійських ігор 2022 року «легітимізує ці порушення і стане рекламою заходу, який багато хто називає “геноцидними іграми “», – заявили правозахисники в своєму зверненні.
Повідомлення, серед іншого, було надіслано генеральному директору NBC Universal. Канал платить 7,75 мільярда доларів за права на трансляцію на наступних шести Олімпійських іграх і тісно співпрацює зі Швейцарським Міжнародним олімпійським комітетом (МОК) як партнером. На ці збори припадає близько сорока відсотків загального доходу цих організацій.
МОК неодноразово підкреслював своє бажання зосередитися на спорті, а його голова Томас Бах відмовився коментувати звинувачення у систематичному переслідуванні меншин у Китаї. Раніше кілька важливих спонсорів та деякі спортсмени закликали бойкотувати пекінську подію.
Міністерство закордонних справ Пекіна різко розкритикувало “політизацію спорту” та підкреслило, що будь-який бойкот “приречений на провал”. Міністерство також спростувало геноцид проти уйгурів, назвавши звинувачення “брехнею століття”.
Міжнародний олімпійський комітет відхилив заклики реорганізувати зимові ігри з Пекіна в інше місце. У 2015 році організація голосуваням вирішила, що столиця Китаю може прийняти зимові Олімпійські ігри 2022 року після того, як Осло та Стокгольм відкликали свої заявки з фінансових чи політичних причин, залишивши Пекін лише у конкуренції з Алмати.
За словами правозахисників, у таборі перевиховання в провінції Сіньцзянь на південному заході Китаю було ув’язнено щонайменше мільйон людей, де, згідно з повідомленнями представників мусульманських меншин, примусово стерилізують.
А тим часом Китайський уряд відкидає звинувачення в порушеннях прав людини щодо уйгурів та інших переважно мусульманських меншин, які проживають на північному заході Китаю.
За словами Пекіна, влада проводить у цьому регіоні широкомасштабну антитерористичну кампанію.
Джерело: szabadeuropa.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися