Négyszáznál több fiatal kézilabdázó lépett pályára a XIII. Zupkó József emléktornán (videó)
A „GENIUS” Jótékonysági Alapítvány szervezésében 2026. május 9-én tizenharmadik alkalommal valósult meg a Zupkó József Kézilabda Emléktorna. A sportesemény több célt is szolgált, hiszen a kézilabda népszerűsítése és a tehetséggondozás mellett méltó emléket állított Zupkó József érdemes edzőnek, aki éppen 20 évvel ezelőtt hunyt el. Az ő munkássága alapozta meg a kárpátaljai iskoláskorú leány kézilabdázás felemelkedését. A torna jelentős érdeklődést váltott ki a régióban, 25 oktatási intézményéből összesen 43 csapat regisztrált, végül pedig 38 együttes lépett pályára. Ez összesen 438 ifjú sportolót jelentett, akik nyolc különböző kategóriában, körmérkőzéses rendszerben mérték össze tudásukat. A mérkőzések lebonyolítása Beregszász négy helyszínén, összesen öt pályán zajlott, többek között a Rákóczi Egyetem Egészségügyi- és Sportcentrumában és a „Kárpátalja” Sportkomplexumban. A rendezvény szakmai hátterét a 2022-ben alapított Kézilabda Tehetségpontok hálózata adta, amely mára 20 ponton több mint 800 fiatal fejlődését biztosítja. Az idei esemény kiemelt szakmai újdonsága a Rákóczi GENIUS Válogatott megalakulása volt, amelynek célja a legtehetségesebb kárpátaljai fiatalok közös felkészítése és versenyzési tapasztalatszerzése.
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás