У Греції китайській стороні передали олімпійський вогонь для зимових Ігор наступного року

У Греції китайській стороні передали олімпійський вогонь для зимових Ігор наступного року

08:45 Жовтень 20, 2021

Спорт 1154 3 хвилини

Magyar

Традиційно церемонія відбулася в понеділок в Олімпії, але через епідемію коронавірусу без глядачів. Укотре організатори використали промені сонця, щоб запалили полум’я в храмі Гери, колисці старовинних Ігор. Одягнена, як грецька жриця, актриса Ксанті Георгіу збирала промені за допомогою параболічного дзеркала.

Окрім Томаса Баха, голови Міжнародного олімпійського комітету, і Катерини Сакелларопулу, президента Республіки Греції, у заході взяли участь представники грецької та китайської олімпійських рад, а також акредитовані журналісти.

Президент МОК заявив, що під час важкого періоду епідемії зимові Олімпійські ігри в Пекіні дадуть ще одну можливість народам світу зустрітися в дусі миру, дружби та солідарності.

«У цьому крихкому світі, де панують розбрат, конфлікти й недовіра, Олімпіада будує мости і в жодному разі не зводить стін», – зазначив Томас Бах. За його словами, стародавні греки розуміли, що Екехейрія, тобто припинення вогню, дозволяє розкрити об’єднуючу силу ігор, тому необхідно подолати політичні конфлікти.

«Олімпійський вогонь уособлює наше прагнення до досконалості, висвітлює нашу рішучість випробувати свої можливості й переступити через самих себе», – сказав Юн Цацзін, віце-голова виконавчого комітету МОК, від імені пекінської делегації.

У понеділок вогонь за традицією запалили в стародавній Олімпії, звідти три бігуни доставили його на афінський Акрополь, де він охоронятиметься вночі. У вівторок вогонь буде переданий на стадіон «Панатінаїкос», на якому й відбудеться церемонія вручення делегації з Китаю.

Активісти закликали МОК відкласти проведення Олімпіади 2022 в Китаї, щоб таким чином висловити протест проти дій Пекіна щодо уйгурів та жителів Тибету й Гонконгу. У КНР неодноразово заявляли, що подібні звинувачення в порушеннях прав громадян безпідставні.

Олімпійські ігри 2022 заплановані на 4–20 лютого наступного року. Крім того, Пекін стане першим містом, яке прийняло і зимові, і літні Олімпійські ігри.

Джерело: origo.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня