ВАДА знову призупинило роботу московської лабораторії

ВАДА знову призупинило роботу московської лабораторії

21:22 Жовтень 11, 2021

Спорт 658 3 хвилини

Magyar

Міжнародне антидопінгове агентство (ВАДА) вкотре призупинило роботу московської лабораторії, оскільки російська установа допінг-контролю не відповідала стандартам.

У січні минулого року на вимогу міжнародної організації діяльність лабораторії, що працює в російській столиці, була тимчасово зупинена. Це сталося через півтора місяця після того, як ВАДА заборонила Росії брати участь в Олімпійських іграх і чемпіонатах світу на чотири роки через маніпулювання лабораторними результатами спортсменів. Пізніше Міжнародний спортивний арбітражний суд (CAS) зменшив покарання до двох років.

Цього разу WADA відкликала ліцензію на експлуатацію, таким чином позбавивши акредитації Московську антидопінгову лабораторію при МГУ, оскільки її діяльність не відповідає етичним та лабораторним стандартам. Тож, відповідно до нещодавньої заяви ВАДА, лабораторія, «як і раніше, не матиме права перевіряти біологічний паспорт або проводити будь-яку іншу форму антидопінгового тесту на зразки крові спортсменів». Паспортні дані можна використовувати для відстеження підозрілих змін у різних біологічних інгредієнтах, які вказують на використання допінгу.

Російське антидопінгове агентство (РУСАДА) спростувало інформацію про те, що дані, котрі зберігаються в лабораторії, були навмисно змінені. Установа має 21 день для оскарження рішення до CAS.

Акредитація московської лабораторії вже була анульована ВАДА у 2015 році через порушення. Адже тоді стало зрозуміло, що в Росії вживання допінгу спортсменами схвалюється на інституційному рівні. Однак у 2016-му лабораторія частково відновила свою діяльність у контексті програми біологічного паспорта.

Джерело: hvg.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня