Закарпатець виборов срібну медаль на чемпіонаті світу в Угорщині зі спортивного орієнтування

18:48 Серпень 12, 2021

Спорт 4664 2 хвилини

Magyar

Мукачівець Сергій Бабич виборов срібну медаль на спринтерській дистанції чемпіонату світу зі спортивного орієнтування серед ветеранів, що проходить в Угорщині (World Masters Orienteering Championships 2021). 38-річний закарпатець виступає у категорії наймолодших ветеранів.

Чотирикілометрову дистанцію з 22 контрольними пунктами, прокладену в історичному центрі міста Секешфехервар, він подолав за 16 хвилин і 7 секунд. Чемпіоном став росіянин Євгеній Попов, третє місце у поляка Кароля Галіча.

Ще одну нагороду Україні – бронзову в категорії спортсменів старших 70-років – приніс черкащанин Микола Божко.

82-річний латиш Родріго Славіньш – учасник перших всесоюзних змагань, що проходили 1963 року на Закарпатті, а пізніше багаторазовий чемпіон СРСР – зайняв 4 місце.

У чемпіонаті беруть участь півтори тисячі спортсменів з 37 країн світу, вони змагаються у 13 вікових категоріях (від 35 до 95 років, окремо серед чоловіків і жінок). Золоті медалі у фіналі спринту отримали спортсмени з 14 країн. Найуспішнішими були швейцарці, які вибороли 5 перших місць.

Сергій Бабич є випускником Мукачівської ЗОШ №10 та клубу спортивного орієнтування «Товариш», навчався у Національному університеті «Львівська політехніка». Чверть століття активно займається спортом, є багаторазовим чемпіоном України. Останнім часом виступає за клуб «Лео-Тім».