Українець виграв історичне золото ЧЄ з карате

12:47 Травень 23, 2021

Спорт 2412 2 хвилини

Наш спортсмен завоював перше в історії українського чоловічого карате золото ЧЄ.

Український каратист Станіслав Горуна, який виступає в категорії до 75 кг, став чемпіоном Європи на першості в хорватській Поречі.

Це перше золото чемпіонатів Європи в історії українського чоловічого карате.

Шлях до фінальної сутички на Євро-2021 Горуна пройшов практично без проблем: здолав чотирьох суперників, не пропустив жодного очка.

У фіналі у нього планувалася сутичка з 11-кратним чемпіоном Європи азербайджанцем Рафаелем Агаєвим. Після обережного початку за секунди до кінця сутички Агаєв пробив захист Станіслава і вийшов вперед 1:0.

Але українець вирвав перемогу, потрапивши за 6 секунд до кінця ногою з розвороту в голову. Суддя пропустив цей момент, українська сторона взяла відеоповтор, і арбітри після довгого перегляду зарахували удар Горуна, оцінивши його в три бали.

Для Горуна це п’ята особиста медаль чемпіонатів Європи – в його активі також два срібла і дві бронзи, а також перемога на Європейських іграх. Також він ставав в 2014 році бронзовим призером чемпіонату світу.

У жіночому фіналі Аніта Серьогіна в категорії до 61 кг програла поєдинок за золото сербці Йованні Прековіч.