МОК: рух Black Lives Matter залишатиметься табу на Олімпійських іграх у Токіо

МОК: рух Black Lives Matter залишатиметься табу на Олімпійських іграх у Токіо

16:43 Травень 6, 2021

Спорт 517 2 хвилини

Magyar

Згідно з рішенням Міжнародного олімпійського комітету (МОК), на літніх Олімпійських іграх буде заборонено носити футболку з написом Black Lives Matter (BLM, «Життя чорних важливі»). Порушників правила каратимуть.

МОК також вирішив застосувати так зване правило №50, згідно з яким «жодна демонстрація, політична, релігійна чи расова пропаганда не дозволяється на олімпійських майданчиках та інших територіях міжнародних ігор».

Натомість спортсменів закликають носити футболки з такими загальноприйнятими словами, як «мир», «повага», «солідарність», «рівність».

У квітні Міжнародний олімпійський комітет заявив, що планує застосувати правило №50 і спортсмени, які підніматимуть кулак або падатимуть на коліна (популярний протест на американських змаганнях з легкої атлетики), зіткнуться з наслідками.

Як зазначається в поясненні до рішення МОК, минулорічне опитування понад 3500 спортсменів у всьому світі показало: «Більшість респондентів однозначно вважає, що спортсмени не повинні представляти чи висловлювати свої погляди під час Ігор».

МОК не має спеціально розробленої для цього форми покарання, тож у кожному конкретному випадку визначатимуть, кому та яке покарання буде призначено в разі порушення правил.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня