Ужгородський фехтувальник здобув медаль на світових змаганнях

14:38 Березень 29, 2021

Спорт 3712 4 хвилини

Нещодавно в Казані відбувся один із етапів Кубка світу з фехтування на шпагах. Чоловіча збірна України, до складу якої ввійшли дніпрянин Богдан Нікішин, киянин Ігор Рейзлін, харків’янин Роман Свічкар та ужгородець Анатолій Герей, зуміла піднятися на п’єдестал пошани в командних змаганнях.

В 1/16 фіналу наша збірна здобула переконливу перемогу над Швецією (45:20). У наступному раунді змагань українці зустрічалися з ізраїльтянами. Останні вели по ходу зустрічі +7, але не зуміли втримати цю перевагу. Наші хлопці продемонстрували свої найкращі якості й переломили хід протистояння на свою користь. У підсумку цей двобій завершився вікторією жовто-синьої дружини з рахунком 45:43.

У чвертьфіналі Україні протистояла Японія. Більша частина зустрічі проходила за рівної боротьби, а перевага однієї з команд була незначною – 1–2 уколи. Та все ж більше сил на фінальний штурм залишилося в наших співвітчизників. Українці відчутно додали в потрібний момент і вирвали перемогу з рахунком 29:25.

На шляху до фіналу нашій четвірці треба було здолати китайців, з чим вони в підсумку і впоралися. Українські фехтувальники зі старту захопили ініціативу і з часом наблизилися до бажаного результату. У підсумку зустріч завершилася звитягою наших хлопців – 39:36.

Вихід до фіналу вже був великим досягненням для збірної України, однак зупинятися на цьому наші спортсмени не хотіли, тож на головний двобій турніру виходили вкрай мотивованими й налаштованими виключно на позитивний результат. По ходу зустрічі українці були попереду, але втримати переможний результат і довести справу до тріумфу їм не вдалося. У завершальній фазі поєдинку італійці відчутно додали і схилили шальки терезів на свою користь. Кінцевий результат зустрічі – 43:44.

Срібна медаль на престижних світових змаганнях – це добре, а здобуття ліцензії на Олімпіаду – ще краще. Завдяки цьому, а також попереднім високим результатам чоловіча збірна України з фехтування на шпагах виборола путівку на Олімпійські ігри в Токіо, які відбудуться з 24 липня до 9 серпня 2021 року.

Сподіватимемося, що на головних стартах чотириріччя наші фехтувальники також зуміють продемонструвати хороші результати й за можливості потраплять на п’єдестал пошани.

Додамо, що в особистих змаганнях на етапі Кубка світу в Казані закарпатець Анатолій Герей зайняв 73-тє місце, а його партнер по команді Ігор Рейзлін виборов «золото».

Щодо змагань серед жінок, то жодній з українських фехтувальниць потрапити до топ-3 не вдалося. А в командному турнірі наші співвітчизниці фінішували на 11-й позиції.