Чемпіонат Закарпаття з баскетболу: огляд матчів 2-го туру

14:56 Січень 31, 2021

Спорт 1989 5 хвилин

У суботу, 30 січня, в ужгородському СК «Юність» відбулися поєдинки другого туру чемпіонату області з баскетболу сезону 2020/21.

У рамках другого ігрового дня відбулися три протистояння: одне з них вийшло видовищним та захопливим, а у двох інших інтриги майже не було, оскільки ігри проходили за відчутної переваги однієї з команд.

Відкрив програму другого туру матч між ЗОДЮСШ м. Ужгород та БК «Хуст». Фаворитами протистояння були представники обласного центру Закарпаття, які напередодні перемогли мукачівців. Господарі майданчика зі стартових хвилин захопили лідерство і впевнено наближалися до бажаного результату. Молоді перспективні баскетболісти тріумфували у кожній чверті й вибороли більш ніж переконливу перемогу з рахунком 102:30 (25:6, 30:2, 28:12, 19:10). Найрезультативнішим у складі ужгородської команди був Андрій Куртєв (на його рахунку 20 очок), а в хустян найбільше пунктів набрав Віталій Вершинін (15).

Далі на майданчик вийшли «УжНУ» (Ужгород) та виноградівська «Тиса». Для останніх цей матч був першим у нинішньому сезоні, адже перший тур вони пропускали, а от «УжНУ» вже мав у своєму активі одну перемогу. Як і в попередній грі, інтрига згасла вже в першій половині матчу. Гравці «УжНУ» відчутно переважали своїх суперників і цілком закономірно здобули вікторію. Вже за підсумками двох зіграних чвертей перевага господарів сягала 18 очок (35:17). Після великої перерви ужгородці не збавляли оберти і наростили гандикап до 40 пунктів. Фінальна сирена зафіксувала рахунок – 80:40. Найбільше очок у складі команди-переможниці набрав Юрій Фревлик (15). А найрезультативнішим гравцем матчу був представник «Тиси» – Андрій Євдокименко (16 очок).

Закривав програму другого ігрового дня цікавий поєдинок між «Ужгородом» та «Мукачевом». Гості потужно провели стартову 10-хвилинку і заволоділи перевагою у 12 очок (15:27). У наступному відрізку гри ужгородський БК вирівняв гру, однак відчутно скоротити відставання йому не вдалося. На велику перерву команди відправилися за переваги мукачівців у 10 очок (на табло був рахунок – 32:42).

Переломною у цій грі стала третя чверть, під час якої господарі зуміли не тільки наздогнати суперника і зрівняти рахунок, а й вийти вперед. Перед завершальною 10-хвилинкою рахунок був – 59:54. Упіймавши кураж, на екваторі четвертої чверті ужгородці зміцнили свою перевагу до 10 очок, однак минуло дві хвилини і з цього гандикапа майже нічого не залишилося: мукачівці підібралися до господарів на відстань двох очок (68:66). Далі у гостей виникло кілька шансів аби зрівняти рахунок, та вони ними не скористалися. Натомість чинний чемпіон Закарпаття у вирішальний момент зумів заробити важливі очки й здобув вольову звитягу. Фінальна сирена зафіксувала рахунок – 74:68. Найбільший вклад у перемогу господарів зробив Артем Пустовіт, якому вдалося набрати 38 очок. А у команді-гостей найрезультативнішим був Валентин Рипкович (22 очки).

Наразі на вершині турнірної таблиці знаходяться ЗОДЮСШ м. Ужгород та «УжНУ», які перемогли в обох стартових матчах, однак найближчим часом картина може змінитися, оскільки команди провели різну кількість ігор. «Свалява» поки залишається єдиною командою, яка в нинішньому сезоні ще не зіграла жодного матчу.