Ужгородські та дніпровські гандболісти обмінялися перемогами

17:01 Січень 24, 2021

Спорт 2763 5 хвилин

22–23 січня в ужгородському СК «Юність» відбулися перенесені поєдинки 1-го туру Вищої ліги України з гандболу серед чоловічих команд між ужгородськими «Карпатами» та дніпровським «УДХТУ».

Звітні матчі мали відбутися ще в жовтні минулого року, однак у зв’язку з пандемією коронавірусу дати проведення ігор були змінені. І ось на початку 2021 року протистояння лідера чемпіонату – ГК «Карпати» – та його найближчого переслідувача – ГК «УДХТУ» – таки відбулися.

В обох поєдинках на майданчику точилася напружена та безкомпромісна боротьба, а ім’я переможця ставало відоме тільки на завершальних хвилинах.

Перша гра. «Карпати» (Ужгород) – «УДХТУ» (Дніпро) – 26:27

Стартові хвилини повністю були за гостями: дніпряни злагоджено діяли в обороні (завдячуючи надійній грі досвідченого воротаря команди – В’ячеслава Нечипоренка) й результативно в нападі, що дозволило відірватися від суперника на чотири м’ячі (1:5).

З плином часу ужгородці наближалися до дніпрян і на 20-й хвилині вирівняли становище (9:9). Минуло дві хвилини й «Карпати» вийшли вперед (11:10), але як виявилося згодом, вперше і востаннє. «УДХТУ» швидко повернув собі лідерство і помчав до бажаного результату.

За три хвилини до завершення гри перевага гостей сягала шести м’ячів (21:27). Здавалося, що інтрига в цьому протистоянні згасла, та ні. Гандболісти «УДХТУ» почали вилучатися один за одним і в один момент їх залишилося всього троє (включаючи воротаря). Завдяки чисельній більшості закарпатці закинули п’ять м’ячів і скоротили відставання до мінімуму (26:27). На жаль, часу, аби відігратися, у господарів не залишилося і фінальна сирена сповістила про звитягу дніпрян.

Результативними кидками у складі «Карпат» відзначилися Олександр Місяйло (8), Ярослав Котюк (6), Роман Літінський (5), Нікіта Соколівський (4) та Нікіта Семидоцький (3).

Друга гра. «Карпати» (Ужгород) – «УДХТУ» (Дніпро) – 26:23

Повторна зустріч «Карпат» та «УДХТУ» проходила за протилежним сценарієм. Колектив Віталія Уманця зробив правильні висновки з першої невдалої гри й у матчі-відповіді продемонстрував куди кращу гру, ніж напередодні. Закарпатський ГК зі стартового свистка захопив лідируючу позицію і не відпускав її ні на мить.

За підсумками першого тайму перевага господарів с’ягала шести точних кидків (14:8). У другому таймі дніпряни зуміли скоротити відставання до двох м’ячів, та підібратися до суперника впритул, а тим паче вирівняти становище, їм не вдалося. Карпатівці в другій 30-хвилинці контролювали хід зустрічі й впевнено довели справу до перемоги. Фінальна сирена зафіксувала рахунок – 26:23.

Вагомий внесок у звитягу своєї команди зробили Олександр Місяйло (6 м’ячів), Нікіта Семидоцький (5), Нікіта Соколівський (5), Ярослав Котюк (3), В’ячеслав Терещенко (3), Роман Літінський (2), Владислав Бовкун (1) та Михайло Данило (1). Варто відзначити і воротаря ужгородської команди – Владислава Брензовича, який неодноразово рятував свою команду від пропущений м’ячів.

Обидва ГК в цих іграх здобули по 2 очка, тож відрив лідера чемпіонату від найближчого переслідувача не змінився. Як і раніше, він складає 4 пункти. Але ця ситуація може змінитися вже в наступному, шостому, турі. Наприкінці лютого стартує друге коло змагань і знову відбудеться зустріч «Карпат» та «УДХТУ». Проте цього разу протистояння відбуватимуться на майданчику дніпрян.