Ужгородські баскетболісти тріумфували в чемпіонаті Закарпаття

14:52 Жовтень 5, 2020

Спорт 3497 4 хвилини

Нещодавно відбулися вирішальні поєдинки чемпіонату області з баскетболу сезону 2019/20. Імена переможців та призерів змагань повинні були визначитися ще наприкінці весни, однак через пандемію коронавірусу чемпіонат був призупинений і ось тільки восени першість дограли.

До 1/2 фіналу чемпіонату Закарпаття вдалося пробитися трьом ужгородським командам («Ужгород», ЗОДЮСШ м. Ужгород, «УжНУ») та одній мукачівській («Мукачево»).

У першому півфіналі зустрілися ЗОДЮСШ м. Ужгород та «Мукачево». Молоді ужгородські баскетболісти відчутно переважали мукачівський БК і цілком заслужено здобули позитивний результат. Фінальна сирена зафіксувала звитягу ЗОДЮСШ м. Ужгород із рахунком 92:64. Найбільше очок у складі команди-переможниці набрав Олександр Варга (23).

В іншій півфінальній грі «Ужгород» протистояв «УжНУ». Ужгородське дербі вийшло видовищним і тримало в напрузі зі стартової до завершальної хвилини. Важливу роль у цій грі зіграв досвід, якого було більше в чинного чемпіона Закарпаття. Після третьої чверті команда Олександра Зубковського поступалася 51:52, однак у завершальній 10-хвилинці зуміла переламати хід поєдинку на свою користь і виборола вікторію – 72:67. Вагомий внесок у перемогу «Ужгорода» зробив Андрій Попадинець, який у цій грі набрав 36 очок.

Невдахи півфінальних поєдинків, «УжНУ» та «Мукачево», наступного дня зустрілися у матчі за третє місце. Якщо у двох стартових чвертях на майданчику СК «Юність» точилася рівна боротьба (на велику перерву команди пішли за нічийного рахунку – 32:32), то в наступних двох спостерігалося домінування ужгородців. Колектив з обласного центру Закарпаття надійно відіграв у захисті та результативно в нападі, що дозволило святкувати переконливу перемогу рахунком 99:45. Найрезультативнішим у складі переможців був Антон Іванина, на рахунку якого 43 очки.

Як і очікувалося, у фінальному матчі зустрілися найкращі команди регулярного чемпіонату – «Ужгород» та ЗОДЮСШ м. Ужгород. Протистояти на рівних досвідченим колегам ЗОДЮСШ м. Ужгород ще не вдається, однак у майбутньому в них є перспектива перервати гегемонію «Ужгорода». Щодо цьогорічного фіналу, то він завершився на користь «Ужгорода». Підсумковий рахунок зустрічі – 62:47. Як і в півфінальній грі, найбільше очок у складі тріумфаторів набрав Андрій Попадинець (цього разу на його рахунку було 24 очка).

Тож чемпіоном Закарпаття сезону 2019/20 став БК «Ужгород». «Срібло» виборов ЗОДЮСШ м. Ужгород, а «бронзу» – «УжНУ». Переможці та призери отримали заслужені кубки, медалі та грамоти. Також відбулося нагородження кращих за амплуа. Найкращим захисником ЧЗ сезону 2019/20 став Олександр Варга (ЗОДЮСШ м. Ужгород), а найкращим нападником – Максим Пилип (ЗОДЮСШ м. Ужгород). Титул MVP сезону виборов Андрій Попадинець («Ужгород»).

Уже за кілька тижнів на Срібній землі стартує новий баскетбольний сезон, а найближчого вікенду головна футбольна команда краю – «Ужгород-УжНУ-ЗОДЮСШ» – розпочне боротьбу в Першій лізі України.