Ужгородські гандболісти та гандболістки серед найкращих в Україні

08:34 Червень 25, 2020

Спорт 2696 6 хвилин

Нещодавно відбулося засідання Комітету з організації та проведення змагань ФГУ, на якому було вирішено достроково завершити чемпіонат України з гандболу серед чоловічих та жіночих команд Суперліги, Вищої ліги і Першої ліги, а також чемпіонат країни з гандболу серед юнаків та дівчат сезону 2019/20.

Нагадаємо, в середині березня у зв’язку з пандемією коронавірусу були призупинені всі всеукраїнські гандбольні змагання. Спочатку планувалося, що через певний час вони будуть продовжені, однак на початку червня було прийнято остаточне рішення про дострокове завершення сезону 2019/20. Винятком став Кубок України, розіграш якого перенесли на серпень.

Отож, чемпіоном Суперліги України з гандболу серед чоловічих команд сезону 2019/20 став запорізький «Мотор». У 16-ти поєдинках титулована українська команда здобула 16 перемог (як підсумок – 32 очки із 32 можливих). Другим фінішував «Донбас», в активі якого 24 залікові бали. Ідентичну кількість очок має також запорізький «ЗТР», проте завдяки перевазі в особистих зустрічах «срібло» отримав саме «Донбас». Відповідно бронзові медалі дісталися «ЗТРу».

Щодо розподілу місць серед жіночих команд, то до уваги бралися результати матчів І етапу. Прогнозовано чемпіоном Суперліги України серед жіночих команд стала львівська «Галичанка», котра у 20-ти поєдинках виборола 19 перемог (38 очок). Срібними призерами вперше в історії стали гравчині миколаївського «Реалу» (27). А на третю сходинку п’єдесталу пошани піднялися ужгородські «Карпати» (в активі наших дівчат 25 очок).

Потрапити до трійки кращих вдалося ще одній закарпатській команді. Мова йде про чоловічі «Карпати», які виступають у Вищій лізі України. Здобувши 10 перемог у 14-ти поєдинках (наші гандболісти поступалися тільки лідеру чемпіонату), колектив Віталія Уманця зайняв друге підсумкове місце. Першим фінішував ГК «Мотор-Політехніка-ЗАБ» Запоріжжя (28 очок), а третім – «УДХТУ» Дніпро (11).

На жаль, не вдалося піднятися на п’єдестал пошани СДЮШОР «Карпати» Ужгород, котра виступала у Вищій лізі серед жіночих команд. Із 12-ма очками в активі молоді гандболістки розташувалися на шостій сходинці з-поміж 10 команд. Чемпіоном стала «КІВС-Політехніка-Львів» (25 очок), срібні нагороди здобули представниці «ТНУ-Енерго» Тернопіль (23), а бронзові – гандболістки з Броварів (23).

Трійка найсильніших серед чоловічих команд Першої ліги виглядає наступним чином: 1. «ТНУ-ЦСКА» Київ (12 очок), 2. «Харлазар-КДЮСШ №1» Харків (10), 3. «Вінниця» (8). Всього команди зіграли по сім ігор.

У чемпіонаті України серед юнаків 2003-2004 р. н. були зафіксовані такі результати: 1 місце – СДЮШОР ЗТР Запоріжжя, 2 місце – КСЛІ 2003 Київ, 3 місце – ДЮСШ Нововолинськ. Трійка найсильніших серед дівчат цієї вікової категорії виглядає так: 1. ЛОРУФК Львів, 2. БВУФК Бровари, 3. ХВУФК Херсон.

У змаганнях серед юнаків 2005-2006 р. н. до трійки кращих вдалося увійти столичному КСЛІ, БВУФК Бровари та запорізькому СДЮШОР ЗТР. У змаганнях серед дівчат найкращі результати демонстрували ХВУФК Херсон, БВУФК Бровари та ЛОРУФК Львів. Зазначимо, що СДЮШОР «Карпати» Ужгород зайняла сьоме підсумкове місце.

Щодо Кубка України з гандболу сезону 2019/20, то його планують продовжити у серпні. Нагадаємо, що наразі відомі три учасники Фіналу чотирьох серед чоловічих команд: запорізький «Мотор», «Одеса» та «Донбас». Четвертою може стати команда з Ужгорода – «Карпати». Наші хлопці на стадії 1/4 фіналу протистоять київському ЦСКА. Перша гра між цими командами відбулася ще в березні в столиці України й завершилася мінімальною перемогою господарів з рахунком 21:20. Попереду на команди чекає матч-відповідь.

У змаганнях серед жінок представників Закарпаття не залишилося. «Карпати» (Ужгород) та СДЮСШОР «Карпати» (Ужгород) пробитися до Фіналу чотирьох не зуміли. Боротьбу за титул вестимуть львівська «Галичанка», херсонська «Дніпрянка», миколаївський «Реал» та тернопільський «ТНЕУ-Енерго».